Zeytinburnu’nda Sokak İftarına Katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardmcısı Süleyman Soylu, Mısır’da demokrasiye sahip çıkmak için ölen ya da ölmeye tabi olan insanlar bulunduğunu hatırlatarak, “Mısır’da, Filistin’de, kendi ülkemizde, darda, zorda olan bütün insanlar için dua edelim” dedi.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından Merkezefendi Mahallesi’nde düzenlenen sokak iftarına katılan Soylu, dünyadaki Müslümanlarla birlikte aynı ibadeti yapmanın hazzını yaşadıklarını söyledi.

AK Parti’nin Türkiye’de sadece yollar yapmadığını belirten Soylu, aynı zamanda 3. havalimanının temelini attığını, daha önce faize giden önemli miktarda kaynağı, engellisinden emeklisine, askerinden memuruna hizmet olarak harcadığını dile getirdi.

Soylu, AK Parti’nin bütün sosyal dokuyu baştan sona tamir ettiğini anlatarak, “Bizi birbirimize yakınlaştırıyor. Ramazanda onlarca iftara katıldık. Sadece iftar yapmıyoruz. Bu iftarlar sayesinde çocuklar, anneler, ablalar, belki de onlarca yıldır hasret kaldığımız bir duyguyu hep beraber yaşıyoruz” diye konuştu.

Suriye’de ayda 5 bin insanın katledildiğini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Ülkemizin birliği, adil, dürüst insanların bu ülkeyi yönetmesi için de dua edelim. Bakın 1,5 ay önce bu güzel ülkeyi karıştırmak istediler ama bunu başaramadılar. Bu ülkenin başbakanı sizlerden aldığı güçle onlara karşı durdu. Onun için bu ülke için dua edelim.”

Soylu, Türk milletinin Ramazan Bayramını kutlayarak, “Allah dualarınızda, özgür, demokrat, onurlu insanların yaşadığı, güçlü, zengin bir Türkiye’yi gelecek nesillere emanet etmeyi bizlere nasip etsin” ifadelerini kullandı.