“Yüzde Elli Yetmiyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kocaeli’yi ziyaret etti. Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve il yönetimi tarafından kapıda çiçeklerle karşılanan Soylu, başkanlık-parlamenterlik konusunda açıklamalar yaptı.MAHREMİNE ALDI

İl başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu`ya il başkanı Civelek, Kur`an-ı Kerim hediye etti. Ak Parti`nin kendisini kısa sürede mahremine aldığını belirten Süleyman Soylu, “Kocaeli’ye gelince evimize geldik. Ak Parti, Türkiye’nin badanası, boyası, kapısının eşiği, odasının kokusu, insanının ruhu, perdeleri ve içindeki mobilyası, mutfağı ve o mutfakta pişenleri, tamamen ruhuyla millete yakınlığıyla her şeyi” dedi.

YÜZDE 50 YETMİYOR

AKP`de 2 ay 5 gündür görev aldığını vurgulayan Soylu, siyaset adına kurumsallaşmış bir yapının içinde olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ak Parti Türkiye’nin geleceğine yürüyen bir parti. Beni hemen MKYK toplantılarına alarak, bir nevi mahremlerine almış oldular. Ak Parti hem kendi içerisinde siyasetini güçlendirmeye çalışıyor, hem de bütün milleti bu büyük çatı altına çağırıyor. Ak Parti’ye artık yüzde 50 oy yetmiyor.”

TAHRİBATA UĞRADI

Türkiye’nin çok tahrip edildiğini belirten Soylu, Ak Parti`nin geçmişte yapılan tahribatı düzeltmeye çalıştığını şu sözlerle ifade etti: “Ak Parti 10 yıldır çok önemli bir süreçle karşı karşıya. Ötekileştirmelerden krizlere kadar çok sayıda tahribat var. Ak Parti bir yandan tamir ediyor, diğer yandan gelecek vizyonunu inşa ediyor. Bunu yapmak mevcut sistemle ne kadar mümkün? Türkiye’yi gelişmiş ülkelerle rekabet ettirmeye çalışacak olan Ak Parti’dir. Parlamenter sistem bürokratik mengenenin içerisinde.”