Sorumluluğumuzun farkındayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon 1. sıradan milletvekili seçilen Süleyman Soylu, “Milletimizin ortaya koyduğu iradeye son derece saygılıyız. Bu sonucun sorumluluğunu ve bize yüklediği yükümlülüğün farkındayız” dedi.

Soylu, 7 Haziran genel seçiminin ardından geldiği Sürmene ilçesinde, Merkez Sahil Camisi’nin açılış törenine katıldı.

Daha sonra parti otobüsünden vatandaşları selamlayan Soylu, AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Sürmene ilçesinin kendilerine verdiği destekten dolayı tüm ilçe halkına teşekkür ettiğini söyledi.

Soylu, 7 Haziran seçimlerini tanımlarken bu seçimin bir kader ve karar seçimi olduğunu söylediğini anımsatarak, “Milletimizin ortaya koyduğu iradeye son derece saygılıyız. Bu sonucun sorumluluğunu ve bize yüklediği yükümlülüğün farkındayız. Bunu hep birlikte yarına taşıma kararlılığındayız” diye konuştu.

Türkiye’de 13 yıldır büyük destanların altına imzalar atıldığına dikkati çeken Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyük hizmetlerin altına imza atıldı, bundan sonra her birimizin yapacağı bu kazanımları kaybetmemek, tam tersi, bu kazanımları aziz milletimizle bir araya getirmektir. 7 Haziran’dan itibaren Meclis tecrübesi olan, siyaset pratiği olan, hükümet tecrübesi olan bir parti birinci parti olmuştur. Bu millet yüzde 41 oyu ortaya koyarken AK Parti’ye şu mesajı vermiştir; Türkiye’nin geleceğinde, kararında, yarınlarında varsın. Biz bu değerlendirmeyi aldık, bunun sorumluluğu içerisinde sayın Başbakanımızla partimizin tüm kurullarıyla istişarelere başladık.”

Soylu, AK Parti’nin ortak akıl ve sorumluluk partisi olduğunu vurgulayarak, “AK Parti milletin geleceğini, Türkiye’nin geleceğini, ülkenin yarınlarını kendi hesabından daha büyük bir hesapla bugüne kadar görmüş ve hiçbir sorumluluktan çekinmemiştir. Milletimizle partimizin içinde yapacağımız istişarelerle beraber inşallah önümüzdeki döneme göre en isabetli kararı yine milletimizin ortaya koyacağı iradeyle vereceğiz. Hiçbir endişeniz olmasın” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin birinci partisi olduklarını belirten Soylu, şunları kaydetti:

“Sorumluluğumuza aynı anlayışla devam edeceğiz. Kim siyasette yeise kapılırsa kim siyasette bir ümitsizliğe kapılırsa, kimin siyasette ‘yarın ne olacak’ diye bir endişesi olursa sadece birşey yapsın, milletin içine girsin, milletle beraber olsun, milletin ne dediğine baksın. Doğru yol, doğru işaret ve doğru anlayış odur. İnşallah güzel bir yolculuk başlayacak. Güzel hizmetlerle beraber hep beraber Yeni Türkiye’yi kutlayacağız. İnşallah milletimizin vermiş olduğu bu sorumluluğun altında kalmayacağız. Hiç endişeniz olmasın, gelecek günler bizimdir. Gelecek günler ülkem adına aydınlıktır.”

Soylu’ya, AK Parti’den Trabzon milletvekili seçilen Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta ve Adnan Günnar da eşlik etti.