Yine eski Türkiye ile ülkemizi karşı karşıya bırakmak istiyorlar

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’a inşa ediyoruz. Rusya, ABD, Japonya, Dubai’den bütün havalimanı şirketleri sırada. Çünkü hem ucuz kullanacakları hem de dünyanın her yerine rahat bir şekilde ulaşabilecekleri bir havalimanı yapılıyor. 15 sene önce bunları hayal edemezdik” dedi.
Soylu, partisince Beyşehir ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 13 yıldır Türkiye’de tarihi bir destan yazdığını belirterek, AK Parti’nin Türkiye’de 3 açığı kapattığını, bunlardan birinin ekonomik açık, diğerinin demokrasi açığı, üçüncüsünün de alt yapı açıkları olduğunu kaydetti.
Süleyman Soylu, şunları söyledi:
“Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Ey millet sen 9 seçimdir AK Parti’ye destek verdin. Meslek liselerinin orta kısmını açtırdın. İmam Hatiplerin orta kısmını açtırdın. Şimdi ben iktidara gelirsem, koalisyon ortağı olursam, ne yapacağım? Onları kapatacağım’. İdeolojilerinden vazgeçmiyorlar. Yine eski Türkiye ile ülkemizi karşı karşıya bırakmak istiyorlar. Bunlar yıllardır kardeşi kardeşe düşürdüler. 13 yıldır bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. 13 yıldır Başbakanlık yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ; ‘Biz iri olalım, diri olalım, birlikte Türkiye olalım’ diyor.”
Soylu, Beyşehir halkının Türkiye’nin zenginleşmesine, kalkınmasına, demokratikleşmesine engel olmaya çalışanların tezgahını gördüğünü dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeter mi? Hayır. Aydın Doğan’ın bir evlatlığı var biliyor musunuz? Yeni almış bu evlatlığı. Her gün televizyonlara çıkardığı yeni bir evlatlığı var. Bir bakıyorsun ki sabah akşam CNN’de, ertesi gün Hürriyet’te. 6-7 Ekim olaylarının faili Selahattin Demirtaş’tır. Onu Aydın Doğan kendisine evlatlık almış. Şimdi Selahattin Demirtaş, ‘Biz Diyanet’i kapatacağız’ diyor. Ben de ona bir cevap verdim. Sen bizim Diyanet’imizi kapatamazsın ama biz senin kandilini söndürürüz.”
– “Türkiye 13 yıldır ayakları üzerinde sağlam duruyor”
Süleyman Soylu, AK Parti’nin Türkiye’de kapattığı ikinci açığın ekonomide meydana geldiğini, Türkiye’de koalisyonların olduğu dönemde IMF’ye borçlanıldığını, AK Parti’nin iktidara geldiğinde bu borcu kapattığını dile getirdi.
Bugün Yunanistan’ın battığını, Ukrayna’da kriz, Gürcistan’da kaos, Suriye’de vahşet bulunduğunu anlatan Soylu, “Avrupa ve Amerika 2008’den beri krizin içerisinde mi? Türkiye 13 yıldır ayakları üzerinde sağlam duruyor. Çünkü demokrasi, ekonomik ve alt yapı açıklarını kapattı. Her 100 liranın 85 lirasını faize verirseniz siz nasıl bu ülkede hastane yaparsanız. Siz nasıl 26 havalimanını 54’e çıkarırsınız, siz nasıl 278 baraj yaparsınız, siz nasıl bu ülkede 193 üniversiteye ulaşırsınız. Siz nasıl bu ülkede liseler, ortaokullar yaparsınız. Telefon açardık 112’ye yardım beklerdik, telefonun öteki tarafındaki ses ‘mazot yok, tahsisat yok’, ambulans gelemiyor. Banka kuyruklarını unuttular. Allaha şükürler olsun şimdi emekli olup da bankaya gidemeyenin ayağına devlet maaşını getiriyor” diye konuştu.
AK Parti’nin birçok yeniliği getirdiğini savunan Soylu, “Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’a inşa ediyoruz. Rusya, ABD, Japonya, Dubai’den bütün havalimanı şirketleri sırada. Çünkü hem ucuz kullanacakları hem de dünyanın her yerine rahat bir şekilde ulaşabilecekleri bir havalimanı yapılıyor. 15 sene önce bunları hayal edemezdik” dedi.
“Bunlar ‘Biz ancak koalisyon oluruz’ önerisinde bulunuyorlar. Biz tek başına iktidar öneriyoruz” diyen Süleyman Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Aziz milletimize diyoruz ki; biz 13 yıldır arabayı devirmedik, lastiği patlatmadık. 13 yıldır Türkiye’de kişi başına gelir seviyesini yükselttik. 13 yıl önce ay yıldızlı pasaportumuzla yurt dışına gittiğimizde elinin tersiyle iten gümrük memurlarının olduğu bir eski Türkiye’den geliyoruz. Bugün dünyanın 70 ülkesinde ay yıldızlı pasaportu gören gümrük memurlarının saygıyla ayağa kalktığı bir Türkiye var bugün.”