Yeni Türkiye’ye tahammül edemiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Ey IMF, senin borcunu sildik, istersen 5 milyar dolar da borç verelim sana. İşte yeni Türkiye bu. Ayakları üzerinde duran güçlü bir Türkiye. Tahammül edemiyorlar” dedi.

Yalova’da, Cevdet Aydın Parkı’nda vatandaşlara hitap eden Soylu, yarının, Cumhuriyet ve demokrasi tarihinin en önemli günü olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerini hatırlatan Soylu şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu sağda solda hırsız arıyormuş hırsız. Ben de burada Yalova meydanından sesleniyorum; hırsız arıyorsan Kılıçdaroğlu, aynaya bakacaksın. Ben ona bir iş buldum biliyor musunuz? Merak ediyor musunuz? Şimdi bu 30 Mart akşamı, bu milletten gerekli cevabı, yalanlarının, iftiralarının, alçaklığının gerekli cevabını aldıktan sonra o işsiz kalacak değil mi? Merak etmeyin, biz onu işsiz bırakmayacağız. Rahmetli Kemal Sunal’ı hatırlıyor musunuz? Onun, bir siyasetçiyi anlatan, kucaktan kucağa bir siyasetçiyi anlatan, şu omurgası olmayan bir siyasetçiyi anlatan, yalandan beslenen bir siyasetçiyi anlatan bir filmi vardı biliyor musunuz? Zübük. Şimdi 3-5 arkadaşımız bir araya geleceğiz, bu filmi tekrar tekrar yaptıracağız, ona da Kemal Sunal’ın Zübük rolünü vereceğiz. O şimdi kendine bir sıfat daha aldı biliyor musunuz? Paralel Zübük oldu paralel.”

Soylu, bazı kesimlerin, Türkiye’nin son yıllarda gösterdiği başarıya tahammül edemediğine dikkati çekti.

Türkiye’de 17 bin 500 hastanın ambulans helikopterle taşındığını ve bunun hazmedilemediğini dile getiren Soylu, şunları kaydetti:

“Ey IMF, senin borcunu sildik, istersen 5 milyar dolar da borç verelim sana. İşte yeni Türkiye bu. Ayakları üzerinde duran güçlü bir Türkiye. Tahammül edemiyorlar. Askerde elimizi tanklara sürdürmezlerdi, başka ülkeden almıştık onları çünkü. Bugün dünya, sıraya girdi. Kendi tankını, kendi füzesini üreten bir Türkiye var. İnsansız hava uçaklarını İsrail’den alıyorduk. Bozulmuştu da ‘Dedik ki bunu çabuk yaptırın, gönderin.’ Bir yıl beklettiler, çocuklarımız sınırda sıkıntı yaşasınlar diye. Bu ülkenin başbakanı talimat verdi, dedi ki ‘Ey fabrikalar, ey mühendisler; kendi insansız hava uçaklarımızı yapalım.’ Bunlar tahammül edemiyorlar, bunlar kıskanıyorlar, çatlıyorlar.”

Daha sonra sanatçı Uğur Işılak, AK Parti’nin seçim kampanyası için hazırladığı şarkıları seslendirdi.