Zenginleşen bir Türkiye işlerine gelmiyor

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu partisinin Çankaya 5. ilçe kongresinde muhalefete yüklendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, yüzde 10 seçim barajına ilişkin, “Şimdi diyorlar ki yüzde 10 baraj Türkiye’ye fazladır. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli onlara sesleniyorum; oyunlarla, tezgahlarla bu ülkeyi karşı karşıya bıraktınız. Bu ülkede ne zaman bir huzursuzluk çıktıysa döndünüz alkışladınız, döndünüz onların yükselmesini ve bu ülkenin istikrarı, huzurunun bozulması için çaba göstermeye çalıştınız” dedi.

Soylu, “Son zamanlarda yolsuzluk gibi birtakım meselelerle AK Parti’yi bir araya getirme gayretlerini oligarşik bürokraside, oligarşik medyada ibretle seyrediyoruz.

Net bir şekilde ifade ediyorum;

12 yıldır ak kadrolar, bu onurlu, şerefli insanlar hırsız ve hırsızlıkla mücadele etmiş, soyulan Türkiye’yi erdemli bir şekilde yönetmek için büyük bir mücadele ortaya koymuşlardır.

Biz ne yaptığımızı biliyoruz, biz yeni Türkiye’nin kimlerin işine gelmediğini biliyoruz. Hangi çetelerin, hangi çevrelerin, hangi anlayışların işine gelmediğini biliyoruz” diye konuştu.

“Çözüm süreci neyi ifade ediyor biliyoruz”

Soylu, “Çözüm sürecinin neyi ifade ettiğini biliyoruz. Alevi meselesinin çözümünün bizi hangi Türkiye ile hangi coğrafya ile buluşturacağını biliyoruz.

Biz Türkiye’nin içerisine bugüne kadar iliştirilmeye çalışılan o paralel devlet yapısı ile mücadelenin ne demek olduğunu iyi biliyoruz.

Her sandık zamanında aldığımız sorumluluğu iyi biliyoruz.” dedi.

Yüzde 10 seçim barajına ilişkin de konuşan Soylu, “Şimdi diyorlar ki 10 baraj Türkiye’ye fazladır. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli onlara sesleniyorum; oyunlarla, tezgahlarla bu ülkeyi karşı karşıya bıraktınız. Bu ülkede ne zaman bir huzursuzluk çıktıysa döndünüz alkışladınız, döndünüz onların yükselmesini ve bu ülkenin istikrarı, huzurunun bozulması için çaba göstermeye çalıştınız. Mücadele ettiniz.

Türkiye’nin 12 yıldır yükselmesini alkışlamadınız” dedi.