Yeni Cumhurbaşkanımız dünyanın her yerine umut verecektir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yeni Türkiye’nin, yeni cumhurbaşkanı hem ülkemize hem milletimize hem de bu güzel topraklara, bizden umut, kuvvet, güç bekleyen Myanmar’dan Filistin’e, Somali’ye kadar dünyanın her yerindeki insanlara umut verecektir” dedi.

Soylu, Keçiören Belediyesince Hasköy Yeşilöz Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, ramazana kavuşmanın ve birlikte iftar açmanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

AK Parti’nin Türkiye’ye sadece büyük hizmetler, havaalanları, hızlı trenler, toplu konutlar, hastaneler yapmadığını, milletin bütün değerlerini, yitiklerini milletle bir araya getirdiğini ifade eden Soylu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve arkadaşlarına hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

AK Parti’nin Salı günü cumhurbaşkanı adayını açıklayacağını hatırlatan Soylu, “İnşallah sizin burada dualarınızla yeni Türkiye’nin, yeni cumhurbaşkanı hem ülkemize hem milletimize hem de bu güzel topraklara, bizden umut, kuvvet, güç bekleyen Myanmar’dan Filistin’e, Somali’ye kadar dünyanın her yerindeki insanlara umut verecektir ve saçacaktır. İnşallah ramazan ayının bereketiyle oluşan bu dualar hem birliğimizi hem beraberliğimizi hem kardeşliğimizi pekiştirecek, yaşanan acılarımızı bir vesileyle hafifletecek” diye konuştu.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da ramazanın sadece oruç tutulan bir ay değil, yoksulların, fakirlerin, kimsesizlerin hatırlandığı bir ay olduğunu ifade etti.

İftarda, Kuran’ı Kerim okundu, ilahiler söylendi ve Hacivat-Karagöz gösterisi yapıldı.