Yatırımlarımız devam edecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Nasıl Hükümetteki makro ölçekteki eylem planlarımızla adımlarımızı rahat, kuvvetli şekilde atıyorsak, icraatlarımızı milletle buluşturuyorsak Trabzon’da da aynı hassasiyeti gösteriyoruz” dedi.

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere kente gelen Soylu, Arsin Belediyesini ziyaret etti.

Soylu, belediye binasında, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve çok sayıda bürokratın katılımıyla yatırım adası ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

image
Toplantının ardından Soylu, MHP’den AK Partiye geçen belediye meclis üyelerine rozetlerini takdim etti.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, bu törende bulunmanın kendisine gurur verdiğini belirterek, Arsin’de icraatların aile bütünlüğüyle uyum içerisinde yapıldığını söyledi.

Trabzon’a şehir hastanesi ve ikinci üniversite kurulmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Soylu, “Yatırım adası, havalimanının projesi ve diğer bütün süreçler inşallah Akyazı Stadı’na ‘Bismillah’ dedikten sonra Avni Aker Stadı’nın yerini de şehrimizle bütünleştirebilecek doğal park olarak kazandıracağımız Yavuz Selim Stadı’nı da hemşehrilerimizle buluşturabileceğimiz adımları da atacağız. Nasıl Hükümetteki makro ölçekteki eylem planlarımızla rahat, kuvvetli şekilde adımlarımızı atıyorsak, icraatlarımızı milletle buluşturuyorsak Trabzon’da da aynı hassasiyeti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Soylu, Arsin’deki programını tamamlayarak, açılış programlarına katılmak üzere Maçka ilçesine geçti.