Yarınlara emin adımlarla yürüyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Güneydoğu’da teşkilatlarımız üzerinde büyük bir baskı var. Hem de hain bir baskı var, teşkilatlarımızı tehdit ediyorlar.” dedi.

Trabzon’da seçim çalışmalarını sürdüren Soylu, Yomra ilçesinde Yomraspor Kulübü’nü ziyaret etti. Kulüp ziyaretinden sonra esnafı gezen Soylu, daha sonra Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Soylu, ziyaretin ardından bir lokantada ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da çok önemli bir yolculuğa çıktıklarını, bu yolculuğu milletle gerçekleştireceklerini ifade etti.

Türkiye’nin yarınlara çok güçlü adımlarla ilerlediğini vurgulayan Soylu, milletin geleceğe umutla baktığını kaydetti.

Soylu, hayal edilen birçok projenin hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu projeleri kendi insanımız ile hayata geçirerek önemli gelişmelere imza attık. Türkiye geçmişte büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştı. Güçlü, zengin, özgür, demokrat Türkiye’yi engelleyemeyecekler. Çok çalışmalıyız, çok gayret etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de 13 yıldır kafası karıncalanmayan bir millet olduğunu belirten Soylu, “Şimdi Türkiye’nin ikinci yarısını gerçekleştirme zamanı. 7 Haziran büyük bir eşiğin zamanıdır. Bu eşiği hep beraber aşacağız. Bizi büyük Türkiye olmaktan alıkoyamayacaklar. Bizi 2023 hedeflerime varmaktan alıkoyamayacaklar. 7 Haziran’da öyle bir sonuç almalıyız ki IŞID duysun, PKK kaçacak yer bulamasın, paralelciler hangi delik varsa o deliğe girsin, Avrupa ve Amerika duysun. Türkiye huzurlu ve istikrarlı bir ülke olsun” dedi.

Süleyman Soylu, Güneydoğu’da partisinin il ve ilçe başkanları ile sürekli görüştüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

“Güneydoğu’da teşkilatlarımız üzerinde büyük bir baskı var. Hem de hain bir baskı var, çoluk çocukları ile teşkilatlarımızı tehdit ediyorlar. Anneleri ile babalarıyla tehdit ediyorlar. Yumuşak yüzlerini batıya gösteriyorlar, o korkunç suratlarını Güneydoğu’da ortaya çıkarıyorlar. Sonra Selahattin Demirtaş bize cevap veriyor diyor ki ‘Gülüp geçeriz.’ Doğru sen güldün geçtin. Sen, 6-7 Ekim olaylarında insanları sokağa çıkma konusunda tahrik ettin. İnsanları öldürdüler, katlettiler, vandalizm ortaya koydular. Sen o günde güldün geçtin. Ondan sonra diyor ki bizim kralımız varmış. Kralımızda Tayyip Erdoğan’mış. ‘Kralına 7 Haziran akşamı tansiyon hapı alsın’ diyor. Selahattin Demirtaş, senin daran bize hafif gelir. Çok net söylüyorum: 7 Haziran akşamı kim tansiyon hapı alır bilmem ama sen dil altı hapı almayı unutma.

Bu ülkede bir muhtarı geçen gün katlettiler, sadece vali, sadece devletin yetkililerine yemek verdi diye katlettiler. Ey Selahattin Demirtaş, tekrarsöylüyorum, eğer bu tehditlerine devam edersen, eğer demokrasiyi istismar etmeye çalışırsan, orayı senin kafana yıkarız. Adam gibi siyaset yapacaksanız yapın. Bu ülkeyi tahriklerle, bu ülkenin huzurunu bozmaya çalışmayın.”

Süleyman Soylu, Yomra ilçesinden sonra, Ortahisar ilçesinde Konaklar Mahalle Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada da, Türkiye’de 300 yıldır bir gerileme döneminin yaşandığını belirterek, “Bu gerileme sadece ekonomik olarak bir gerileme değildir. İnsanımızın birbiriyle olan ilişkilerini gerilettiler, kardeşliğimizi, barışımızı gerilettiler. Bizi birbirimize düşürdüler. Bizim etrafımızdaki ülkelerle olan bağlarımızı gerilettiler. Güçsüz, adım atamayan bir Türkiye oluşturmak istedi. Bunu hep beraber bu ülkede yaşadık. Ne zaman kafalarını kaldırmaya çalıştılar bir darbe ile karşı karşıya kaldılar. Ama bu millet şimdi bunlara karşı duruyor” dedi.

Türkiye’de sağlığa, eğitime, ulaşıma, spora, tüm alanlara çok büyük yatırımlar yapıldığını ifade eden Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye sadece ekonomik olarak zenginleşmedi, ayakları üzerinde sağlam duran bir ülke oldu. Dün üfleseler yıkılacak bir Türkiye hazinesi vardı. Bugün Merkez Bankamızda 130 milyar dolar para var. Milliyetçilik teraneleri ortaya koyanlara söylüyorum; bugün milliyetçilik budur. Benim ülkem Ukrayna’da kriz, Gürcistan’da karmaşıklık, Suriye’de savaş, Irak’ta kaos varken, Yunanistan batmışken, ayaklarının üstünde sağlam duruyor ve bütün dünyanın hayranlığını kazanıyor. Güçlü, kuvvetli, yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Hiçbir endişeniz olmasın.”