Yarın güzel olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yarın ne olacak diye hiç kimse endişe etmesin. Yarın güzel olacak. Yarına, aydınlık dolu günlere hep beraber adım atacağız” dedi.

Soylu, 7. Haziran’da yapılan seçimlerin ardından başlattığı teşekkür ziyaretleri kapsamında Hayrat ilçesine geldi. Soylu, burada ilçe teşkilatına giderek partililere seçimde gerçekleştirdikleri çalışmadan dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Çaykara ilçesine geçen Soylu, ilçe teşkilatını ziyaretinde yaptığı konuşmada, yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Tek başına iktidar arzu ediyorduk. Bu bizim en temel arzularımızdandı ama millet iradesini de niçin böyle yaptı diye sorgulayacak değiliz” ifadesini kullandı.

Soylu, AK Parti iktidarının 13 yıldır çok büyük başarılara imza attığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“AK Parti 13 yıldır etrafında neredeyse ateş çemberi olan bir ülkeyi, neredeyse yedi düvelin AK Partiye karşı olduğu bir süreçte, çok büyük bir başarı gösterdi. Bu 13 yılın sonunda gittiği seçimde de yüzde 41 oy aldı. Bu oy, AK Parti’ye siyasi hayatımızın ve devlet yönetimizin içerisinde olması konusunda ortaya koyduğu iradedir. AK Parti’nin siyasi, hükümet ve devlet tecrübesi vardır. Bunlara itimat eden, güvenen milletimiz ‘bu denklem içerisinde sen Türkiye’nin sigortasısın. Ben seni Türkiye’nin sigortası olarak görüyorum’ demiştir.”

AK Parti’nin dimdik ayakta durduğunu vurgulayan Soylu, şunları ifade etti:

“AK Parti, teşkilatıyla bütün kadrolarıyla tüm organlarıyla birlikte Türkiye’nin geleceğine itibarlı bir şekilde bakmaktadır. Yüzde 41 oyun sorumluluğu, üzerimizdedir. Bizim bundan endişe duymamız, bundan kaçma gibi bir davranışımız herhangi bir şekilde söz konusu değildir çünkü AK Parti varsa, Türkiye’de huzur ve istikrar vardır. AK Parti varsa, kaos ve kriz yoktur, çözüm vardır çünkü milletimiz bütün dinamiklerini AK Parti’ye yansıtmıştır. Birliğimizi, bağlılığımızı beraberliğimizi, aynı şekilde devam ettireceğiz. Yarın ne olacak  diye hiç kimse endişe etmesin. Yarın güzel olacak. Yarına aydınlık dolu günlere hep beraber adım atacağız. Bu işareti milletimiz veriyor.”