Vatandaş Huzur ve İstikrar Arıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Memlekette artık karışıklık istemeyen, karışıklık nereden kaynaklandıysa bunun kaynak yerini bilen bir millet, toplum var” dedi.

Soylu, Aydın merkezde esnaf ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Gezi Parkı odaklı gelişmeler sonrasında, halkta büyük bilinçlenme oluştuğunu gözlemlediklerini belirtti.

Esnafla Türkiye’yi konuşma fırsatı bulduklarını ifade eden Soylu, “Gezi Parkı eylemleri ile ilgili anlamsızlığı ortaya koydu buradaki esnafımız. Psikolojik olarak da Türkiye’de olmaması gereken, beklenmedik bu eylemlerin bitmesinden memnuniyetini insanlarımız dile getirdi” dedi.

Vatandaşların huzur ile istikrar aradığına dikkati çeken Soylu, şunları kaydetti:

“Kilometrelerce uzak olsa da anlaşılıyor ki, Türkiye’de huzuru, sükunu, istikrarı arayan bir esnaf tablosu ile karşı karşıyayız. Türkiye’de sadece devletin değil, esnaf, iş adamı, işçi, memur, emekli, çiftçi gibi tüm vatandaşların yarına ait projeleri var. Kimi ev, kimi araba alıyor, kimi çocukları ile ilgili tasarruflara giriyor. Tüm bunları yaparken ileriye yönelik bir projeksiyon ortaya koyuyor. Bu projelerde yarına dönük psikolojik olarak farklılaşma olması halkı demoralize ediyor, konsantrasyonunu bozuyor. Memlekette artık karışıklık istemeyen, karışıklık nereden kaynaklandıysa bunun kaynak yerini bilen bir millet, toplum var.”

“Altında bayram sonrası hareketlenme olacak”

Soylu, esnaf ziyareti kapsamında bir araya geldiği kuyumcular çarşısı esnafını altın konusunda umutlu gördüğüne işaret etti.

Ziyaret ettiği kuyumcu dükkanlarında hareketlilik olduğunu gözlemlediğini anlatan Soylu, “Esnaf kilo hesabı çalışıyor. Düşüklük, yükseklik etkileyebilir ama yine de onlar kendi ellerindeki o kilo sermayesine bakıyorlar. Düğün sezonu açılıyor. Zannediyorum altında bayram sonrasında hareketlenme olacak” diye konuştu.