Vatandaş buna izin vermez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Önümüzde seçimler var. Bu süreci etkilemek için ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar ama takke düşer kel görünür. Vatandaş milli iradesini ortaya koyarak buna izin vermez” dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kırklareli’nin Vize ilçesinde, esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretlerinde, bir takım provokasyon ve oyunlarla ülkenin istikrarının bozulmaya çalışıldığını belirten Soylu, “Önümüzde seçimler var. Bu süreci etkilemek için ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar ama takke düşer kel görünür. Vatandaş milli iradesini ortaya koyarak buna izin vermez” diye konuştu.

Gezi olayları odaklı eylemler sırasında yaralanan ve 259 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ölümünü fırsat bilerek, ülkeyi karıştırmaya çalışanlar olduğunu ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Birkaç günde, ülke seçime giderken, sokakları alevlendirmeye çalışıyorlar. Bunlara müsaade etmemek lazım. Milli irade karşısında boynumuz kıldan ince. Kimse kimsenin oyunu tahrip etmiyor ama sokakları hareketlendirerek, cenaze üzerinden… Ailenin acısı hepimizin acısı. Allah kimseyi bu acıyla karşı karşıya düşürmesin. Şimdi başka bir çocuk orada vefat etti. Bir polis şehit oldu. İşin içine bunları sokarak, Türkiye’nin istikrarını bozmak, iyi giden tekerine çomak sokmamak gerektiğini düşünüyorum.”

Programa, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, partinin ilçe başkanları, belediye başkanları ve adayları ile partililer katıldı.