Valilerle “İstihdam Seferberliği” Toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, istihdam seferberliği için 81 ilin valisiyle video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İçişleri Bakanlığı Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Encümen Toplantı Salonu’nda bu sabah 81 ilin valisiyle video konferans yöntemiyle görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla gündeme gelen istihdam seferberliğinin görüşüldüğü toplantıda, mümkün olan en iyi neticeyi alabilmek adına illerde neler yapılabileceği konuşuldu.

Öte yandan, istihdam seferberliğini illerinde koordine edecek valilerin görüş ve önerileri alındı.

Toplantıda, Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın açıkladığı teşvikler de dahil olmak üzere, illerin ekonomik aktörleri, esnafı, iş adamları ve STK’larıyla periyodik toplantıların düzenlenmesi, ekonomik potansiyellerinin ortaya çıkarılması, aksayan hizmet, yatırımların tespiti ve çözümü konularında yapılabilecekler ele alındı.

Belediyelerin istihdam seferberliğindeki rolü, organize sanayi bölgelerinin takibi de toplantıda görüşülen konular arasında yer aldı.