Ülkemizin onurunu yükseltiyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yaptığımız atılımlarla dünyanın her yerinde milletimizin ve ülkemizin onurunu yükseltiyoruz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’yi Suriye gibi karıştırmaya, ülkemizden bir Libya çıkarmaya ve demokrasimizi Mısır’daki gibi parçalamaya çalışanlar, Türkiye’de gerçekleşen büyük dönüşüm sebebiyle emellerine kavuşamayacak” dedi.

Soylu, AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Burada partililere seslenen Soylu, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Türkiye’nin bayramını zehir etmeye çalışanların ve millete kumpas kuranların olduğunu belirten Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi Suriye gibi karıştırmaya, ülkemizden bir Libya çıkarmaya ve demokrasimizi Mısır’daki gibi parçalamaya çalışanlar, Türkiye’de gerçekleşen büyük dönüşüm sebebiyle emellerine kavuşamayacak. Bin yıldır bu coğrafyadayız ve şimdi yaptığımız atılımlarla dünyanın her yerinde bu milletin ve bu toprakların onurunu yükseltiyoruz. Ülkemiz, insan haysiyetinin yükseldiği son 12 yılda, milletin demokrasisine kendi namusu gibi sahip çıkan bir iktidar tarafından yönetiliyor.”

Soylu, Türkiye’nin kuruluşundan itibaren büyük emellerinin olduğuna, yıllarca bunların birileri tarafından engellendiğine işaret ederek, ancak AK Parti iktidarıyla yapılmak istenilen çalışmaların bir bir hayata geçirildiği söyledi.

“Mazlum milletlerin Türkiye’den beklentileri var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, mazlum milletlerin, ezilen ve zulme uğrayanların ve bir kurtuluş arayan tüm İslam ümmetinin, güçlü Türkiye’den beklentileri olduğunu vurguladı.

Soylu, Türkiye’nin Avrasya’ya, Balkanlar’a ve Ortadoğu’ya el uzatarak, dünyada dengeleri değiştireceğine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Bütün dünya krizdeyken şahlanan ve yükselen bir Türkiye var artık. Geçtiğimiz yerel seçimlerde yükselişimize devam etmek için milletimiz bizi seçti ancak en büyük sıçramayı 10 Ağustos’ta kazanacağımız zaferle yapacağız. Milletimizin vereceği destekle başladığımız ve gelecekte başlayacağımız bütün hizmetlerimizi yine milletimizin memnuniyeti için hayata geçireceğiz.”

Konuşmanın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, AK Parti İstanbul milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken, Volkan Bozkır ve Ahmet Haldun Ertürk, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, partililerle bayramlaştı.

Adnan Menderes’in mezarına ziyaret

Soylu, programın ardından eski Başbakan Adnan Menderes’in Topkapı’daki anıt mezarını ve Topkapı Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığını ziyaret ederek dua etti.

Başakşehir’de bayramlaşma

Soylu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına da katıldı.

Burada partililere seslenen Soylu, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı, nice bayramlara dava arkadaşları ve milletle bir bütün olarak kavuşmayı diledi.

Bayramlarda insan ve Müslüman olmanın gereği olan birçok güzelliğin yaşatıldığını ifade eden Soylu, Ramazan Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşadıklarını dile getirdi.

Soylu, “Birliğimizi ve beraberliğimizi bölmek isteyen iç ve dış düşmanlar, bizleri hatırlamaktan bile korktuğumuz eski Türkiye’ye mahkum etmek istiyorlar” diyerek, Türk milletinin geçmiş dönemlerde hastanelerde, okullarda, devlet dairelerinde yaşadığı sorunları anlattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yola çıkan kaliteli kadroların 12 senede birçok badirelerden geçmesine rağmen sayısız hizmete imza attığını vurgulayan Soylu, “Bugün her 100 lirada 86 liranın faize gitmediği ve bu faize teslim edilmeyen paralarla 81 ilde onlarca hizmetin yapıldığı yeni Türkiye’de yaşıyoruz” diye konuştu.

Soylu, dün Türkiye’nin 500 milyon dolar için IMF’ye el açtığına dikkati çekerek, “Bugün sadece 3 milyar 500 milyon doları ecdadımızın cömertliğine yakışır şekilde dünyadaki mazlumlara yardım olarak gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Dünya ekonomik krizle boğuşurken biz yüzlerce projeyi hayata geçirdik”

Hükümetin, birçok coğrafyada asırlar önce yapılan yüzlerce tarihi eseri onararak dünya medeniyetine geri kazandırdığını vurgulayan Soylu, birçok ülkenin imrenerek baktığı Türkiye’nin, dünya ekonomik krizle boğuşurken yurt içinde de yüzlerce projeyi hayata geçirdiğini anlattı.

Soylu, cumhurbaşkanı seçiminin önemine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Biz iki hafta sonra sadece cumhurbaşkanına oy vermeyeceğiz, aslında itilmişliğimize, kakılmışlığımıza, ‘siz beceremezsiniz’ diyenlere karşı olan bir ayağa kalkışa oy vereceğiz. Biz bu seçimde sadece Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a değil, aynı zamanda rahmetli Adnan Menderes’e, Turgut Özal’a ve Necmettin Erbakan’a oy vereceğiz. Yani bu memleketteki tüm mazlumlara oy vereceğiz. Biz sadece cumhurbaşkanlığı seçimlerine gitmiyoruz, bir medeniyeti baştan inşa etmeye gidiyoruz.”

Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de ülkenin etrafının ateş çemberiyle sarılı olması sebebiyle diğer yıllara göre buruk bir ramazan geçirdiklerini dile getirdi.

Gazze’de yaşanan zulümlerin, Suriye’de Müslümanların birbirini öldürmesinin, Irak’taki iç savaş ve Ukrayna’da yaşananların Türkiye için “komşunun evinde çıkan bir yangın” gibi algılanması gerektiğine dikkati çeken Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sorunlar büyük olabilir ama çok şükür ki biz bu sorunların ortasında bir istikrar abidesi olarak ilerleyişimizi sürdürüyoruz. Tabi bu duruma kolay gelinmedi, 12 yıldır üzerimize çok gelenler oldu ama biz yılmadık ve hizmetimize devam ettik. Bugün de bu çalışmaların nimetlerini millet olarak görmekteyiz. Biz bugüne kadar demokrasiden sapmadan halkın karşısında yüzümüz ak durabildik. Önümüzdeki seçimlerde de demokrasi bizimle kazanacak ve güçlü Türkiye yolunda yeni bir çığır açacağız.”

Konuşmaların ardından Soylu, Dinçer, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, partililerle bayramlaştı.