TÜSiAD sürekli itibar kaybediyor

Seçim çalışmalarını baba ocağı Trabzon’da sürdüren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun hedefinde TÜSIAD vardı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, artan enflasyonu, itibarı zedelenmiş Türkiye hikayesinin bir sonucu olarak gören TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes’e tepki gösterdi.

Soylu, AK Parti iktidarı ile ülkenin kalkındığını belirterek, “Benim pasaportumun dünyanın 70 ülkesinde vize işlenmeden bu gümrük memurunun ay yıldızı görünce saygıyla ayağa kalktığı bir Türkiye olmasına karşın söylenmiştir” dedi. ” dedi.

AK Parti Trabzon adayı Soylu Trabzon’da seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlçeleri ziyaret eden Soylu’nun gündemindeTÜSİAD’ı iktidarı hedef alan çıkışı vardı.

Soylu,  AK Parti Arsin İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, 7 Haziran’daki genel seçimlerin Türkiye’ye, millete, insanlık alemine, demokrasiye ve siyasi hayata hayırlı olması temennisinde bulundu.

Genel seçimlerde milletle yeni bir mukavele yapacaklarını ve Türkiye’nin ikinci büyük kalkınma hamlesine hazırlandığını belirten Soylu, ülkenin son 13 yılda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini kaydetti.

“Bu ülkenin zenginleşmesi birilerinin gözüne battı”

Soylu, Türkiye’nin geçmişte önemli badireler atlattığını ve geçmişte ülkenin evlatlarının kendi dininden, Kur’an-ı Kerim’inden uzak tutulmaya çalışıldığını anlatarak, şöyle konuştu:

“Tek partili dönemdeki Kur’an-ı Kerim’i saklayarak, sayfa sayfa yırtarak neredeyse bu milletin başına tekrar getirilmek istendi. Sadece onlar değil, gezi olaylarıyla bu ülkenin topraklarının temeli olan huzur ve istikrarı ortadan kaldırmaya çalıştılar. Bu ülkenin zenginleşmesi birilerinin gözüne battı. Bu ülkenin demokratikleşmesi, herkesin kendini ifade edebilme özgürlüğü, Allah’a şükürler olsun başı açığın da, başı örtülünün de TBMM’de milletin iradesini sergileyeceği bir Türkiye, herkesin gözüne battı.”

TÜSİAD’a eleştiri

TÜSİAD’a yönelik eleştirilerde de bulunan Soylu, şöyle devam etti:

“İki, üç gün önce hep beraber takip ettik. Maalesef sürekli itibar kaybeden TÜSİAD’ın, maalesef millet nezdinde, ekonomi nezdinde sürekli itibar kaybeden bir TÜSİAD başkanının, hükümet aleyhine sanki bir muhalefet partisinin temsilcisiymiş gibi ortaya koyduğu sözler, Türkiye’de bilin ki  AK Parti iktidarına karşı söylenmiş sözler değildir. Hukuka karşı, istikrara karşı, yükselmeye karşı, zenginleşmeye karşı, benim pasaportumun dünyanın 70 ülkesinde vize işlenmeden bu gümrük memurunun ay yıldızı görünce saygıyla ayağa kalktığı bir Türkiye olmasına karşın söylenmiştir. Bunların hiçbiri tesadüf değil.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde bir halk eğitim merkezi ile esnafı ziyaret etti.

Soylu, geçmişteki TÜSİAD başkanlarının da benzer sözler söylediğine değinerek, milletin buna rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devletin tepesine getirdiğini vurguladı.

Milletin ne yaptığını ve yarına hangi güçlü adımlarla gittiğini iyi bildiğini söyleyen Soylu, genel seçimlerde seçmenlerin AK Parti’ye destek vermesini istedi.

Soylu, konuşmasının ardından beraberindeki  AK Parti Trabzon milletvekili adayları Nihat Tosun, Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora’yı partililere tanıttı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde bir halk eğitim merkezi ile esnafı ziyaret etti.

Soylu’nun programı Maçka ve Ortahisar ilçe ziyaretleri ile devam etti.