Türkiye’yi koalisyona mahkum etmek istiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Büyük bir oyun ve tezgah ile karşı karşıyayız. Şer ittifak var. Türkiye’nin tek başına iktidar ile elde ettiği istikrar sürecini koalisyona mahkum etmek istiyorlar” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, partisince Maçka ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’ye karşı bir ittifak yapıldığını belirterek, “Türkiye büyümesin, zenginleşmesin, ayağa kalkmasın diye ittifak yaptılar. Bunlar ölçüyü kaçırdılar. Kendileri iktidar olamayınca insanların ahlakına, iftira ile saldırıyorlar. Biz bunlardan değiliz. Biz bu ülkenin doğru, dürüst evlatlarıyız” dedi.

Türkiye’nin büyük bir oyunla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Soylu, “Büyük bir oyun ve tezgah ile karşı karşıyayız. Şer ittifakı var. Türkiye’nin tek başına iktidar ile elde ettiği istikrar sürecini koalisyona mahkum etmek istiyorlar” şeklinde konuştu.

Soylu, Selahettin Demirtaş’ın kendisini mahkemeye verdiğini de anımsatarak, “Ey Selahattin Demirtaş, bu millet seni 7 Haziran akşamı sandığa gömecek de hesabını biz alamayacağız. Ondan korkuyorum. Hesabı Kandil’e vereceksin. Siz onu bana bırakın, o benim ağzıma kolay lokma. HDP’nin baraj aşma duasına çıktılar. MHP’li birisinden duydunuz mu HDP barajı aşmasın diye? Devlet Bahçeli’nin ağzını kilitlemişler. Onun için varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu.

“Bizim milliyetçiliğimiz ülkemizin, milletimizin yükselmesidir”

Programın ardından Şalpazarı ilçesine geçen Soylu, burada da partisince düzenlenen mitinge katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 50 gündür Trabzon’da seçim çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

“Benle ilgili bir sürü iftira attılar ama bana bir tek şey söyleyemediler. Çaldı, çırptı diyemediler. Geçmişte şunları söyledi, şunları yaptı dediler. Dürüstlüğüme, temizliğime, çalışkanlığıma, sizden aldığım mertliğe bir laf edemediler. Ben bugün Recep Tayyip Erdoğan’la şerefli bir siyaset yapıyorum.”

AK Parti’nin karşısında olanların sürekli olarak iftira attığını dile getiren Soylu, “Rahmetli Menderes’e, rahmetli Özal’a, rahmetli Erbakan’a iftira attılar. Bunlar hizmet, millet siyaseti yapamazlar. Bunlar milletin emrinde olamazlar” dedi.

Soylu, kendilerinin milliyetçiliğinin, tatlı su milliyetçiliği olmadığını vurgulayarak, “Bizim milliyetçiliğimiz dedikodu milliyetçiliği değildir. Bizim milliyetçiliğimiz ülkemizin, milletimizin yükselmesidir. Bizim milliyetçiliğimiz Türkiye’nin özgürlüğüdür, demokrasisidir, zenginliğidir” diye konuştu.

Mitingin ardından Soylu, vatandaşlarla birlikte kemençe eşliğinde horon oynadı.

Her iki ilçede düzenlenen mitinglere Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Milletvekili adayları Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Nihat Tosun ve Salih Cora da katıldı.