Türkiye’yi çözümsüz bırakmayacağız

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra Trabzon’dan milletvekili seçilen Süleyman Soylu, Trabzon milletvekilleri ile birlikte Meclise gelerek mazbatasını teslim edip kaydını yaptırdı.

Gazetecilerin sorusu üzerine değerlendirmelerde bulunan Süleyman Soylu, 7 Haziran akşamı milli iradenin ortaya koyduğu karara tabi olduklarını belirterek, yeni dönemde Türkiye’yi çözümsüz bırakmayacaklarını, her bireyin sorumluluğunu da taşıyacaklarını kaydetti.

AK Parti’nin kurulduğu tarihten bu yana taraf olduğu 10 seçimden galibiyetle çıktığını hatırlatan Soylu, “Demokrasilerde yüzde 41 oy azımsanacak bir oy değildir. Seçim sonucu ile ilgili bizim değerlendirmelerimiz olacaktır, kendi adımıza bir yol haritası oluşacaktır. Bize 7 Haziran akşamı verilen sorumluluğu yerine getirmek istiyoruz” dedi.

“Biz millet tarafından çözüm üretmek için görevlendirildik” açıklamasında bulunan Soylu, AK Parti’nin bunu yapabilecek kabiliyette ve niyette olduğunu ifade ederek, “Muhalefet partilerinin miting meydanlarından sıyrılıp aynı niyete gelmeleri konusunda daha sorumlu davranmaları gerektiği kanaatindeyim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun, hükümeti AK Parti’nin dışında üç parti tarafından kurulması gerektiği yönündeki açıklamasının sorulması üzerine “Milli iradenin ortaya koyduğu tablo çok net ve açık. Kimseye bir yeterlilik vermedi ve en önemli gücü AK Parti’ye verdi. Üç parti eğer birlikte seçime girmişse çok doğru bir şeydir yüzde 60’ın hükümet kurması. Üç partinin bir araya gelip görünmeyen bir ittifak tablosu oluşmuş değildir. Demokrasi ve siyaset arka kapıda değil halkın önünde cereyan eder” şeklinde konuştu.