Türkiye’nin yükselmesini hazmedemiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Demokrasi tarihinin, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine doğru adım atıyoruz” dedi.

Burhaniye ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı’nda partisince düzenlenen mitingde konuşan Soylu, 30 Mart’ın, sadece Türkiye için değil, ülkeden güçlü, gür bir ses bekleyen dünyanın mağdur ve mazlum milletleri için çok önemli olduğunu söyledi.

Bu tarihte bir karar verileceğini belirten Soylu, “Verilecek karar çok net. Ya eski Türkiye’yi kabul edeceğiz ya da yeni Türkiye’yi, 2023 yılını ve 2071 yılını kucaklayacağız” ifadesini kullandı.

Ülkenin ayağına çelme, pranga takmaya çalışıldığını dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

“Demokrasi tarihinin, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine doğru adım atıyoruz. Türkiye’nin yükselmesini hazmedemiyorlar. Onun büyümesini, zenginleşmesini, insanlarının hayat standartlarının yükselmesini hazmedemiyorlar. 81 ilimizde 175 üniversitemiz oldu. İlmi kucakladık, bilimi kucakladık, gençlerimiz üniversiteyi bitirip dünyada gelişmiş ülkelerin gençleriyle rekabet etmeye başladılar, bunu hazmedemiyorlar. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’a kurulan bu tuzaklar geçmişte rahmetli Adnan Menderes’e, Fatih Rüştü Zorlu’ya, Polatkan’a yapmadılar mı? O zaman bu devlet adamlarına attıkları iftiraları şimdi de Recep Tayyip Erdoğan’a atıyorlar.”