Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyenler bugün işbirliği içerisindeler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bunların oyunu büyük, bunlar şu an maskeli bir balodalar. Bunlar maskeli balo içerisinde milletimizi aldatmaya çalışıyorlar” dedi.

Soylu, Sürmene ilçesinde Çavuşzade Derneğince düzenlenen kahvaltıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin demokraside çok önemli noktalara geldiğini, herkesin kendini ifade edebildiğini belirterek, “Türkiye irticaya teslim olacak dediler. Oldu mu, hayır. Türkiye İran’a dönecek dediler? Döndü mü, hayır. Yıllarca öyle korkuttular. Bu korkular üzerinden yıllarca bu ülkeyi idare ettiler. Bunların vicdanları, ölçüleri yok” eleştirisinde bulundu.

Soylu sözlerine şöyle devam etti:

”Bunlar bir tek şey istemiyorlar, milletin iktidar olmasını istemiyorlar ama millet 13 yıldır AK Parti’yi iktidar yapıyor. 28 Şubat’ta milleti korkutanlara, ürkütenlere karşı bir araya geldi, tek yumruk oldu. ‘Kendi değerlerine de, bu milletin değerlerine de saldırmanıza müsaade etmeyeceğim, bunların sahibi ben olacağım’ dedikten sonra da kendi evladını, kendi adamını, milletin adamını devletin tepesine, Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçerek onlara en büyük cevabı verdi.”

Süleyman Soylu, 13 yıldır büyük devrimleri başardıklarını vurgulayarak, “Şimdi ne yapmaya çalışıyorlar, biliyor musunuz? Eski Türkiye’nin o koalisyonu, bir taraftan medyanın egemen olduğu bir koalisyon. İstedikleri zaman hükümet düşürdüler. İstedikleri zaman bakan değiştirdiler. İstedikleri zaman tehdit ettiler. İstanbul sermayesi yaptı mı, yaptı. Patron biziz dedi mi TÜSİAD? Biz Türkiye’yi yönetiriz, idare ederiz, Türkiye’nin sahibi biziz dedi, değil mi? Dedi bu eski Türkiye” diye konuştu.

Konuşmasında “Paralel Yapıya” ilişkin eleştirilerde de bulunan Soylu, “Paralel Yapı, şimdi HDP belediyelerini gezip ‘AK Parti iktidarına karşı birlikte olalım, aman dik durun, buradaki oyları toparlayın, AK Parti Güneydoğu’da milletvekili çıkarmasın, burada kaos olsun, sıkıntı olsun’ diye beddua seanslarının yanı sıra siyasi bütün güçlerini ortaya koymaya çalışıyor” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tartışmaları

Diyanet İşleri Başkanlığının kapatılması tartışmalarına da değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Selahattin Demirtaş açıklamış, demiş ki ‘Biz Diyaneti kapatırız.’ Sen bizim Diyanetimizi kapatamazsın ama biz senin Kandil’ini söndürürüz. Bunların oyunu büyük, bunlar şu an maskeli bir balodalar. Bunlar maskeli balo içerisinde milletimizi aldatmaya çalışıyorlar. Kuzu postuna bürünmüş kurt vaziyetindeler. Kırmızı şapkalı kız hikayesi var ya. Bizim kırmızı şapkalı kızımızı ham etmeye çalışan, onun bugüne kadar elde ettiği değerleri ortadan kaldırmaya çalışan bir anlayış içerisindeler. Buna müsaade etmeyelim.”

Eski Türkiye koalisyonunda CHP, MHP, HDP ve İstanbul sermayesinin bulunduğunu savunan Süleyman Soylu, “Ellerini ovuşturuyor şu anda. Paralel Yapı var, medya var. Bir de bunun üzerine Esad var. Bunların hepsi eski Türkiye koalisyonu. Neden, çünkü Türkiye’yi mezhep, etnik köken, insanlarımızı değerlerinin korkuları üzerinden yönetmek istiyorlar. Büyük bir oyunu, büyük bir tezgahı, eski Türkiye koalisyonu işbirliği içerisinde Türkiye’nin önüne koymak istemektedirler. Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyenler bugün işbirliği içerisindedir” diye konuştu.

Soylu, AK Parti’nin tek gücünün millet olduğunu ve gücünü milletten aldığını sözlerine ekledi.