Türkiye’nin yarınına güvenle bakmasından rahatsız oluyorlar

– “(Niğde’deki güvenlik güçlerine saldırı) Görevlerini yerine getirirken şehit olan güvenlik güçlerimizin mekanları cennet olsun”
– “Birileri Türkiye’nin seçime rahat, huzurlu bir şekilde girmesini engellemek için, ülkeyi karıştırmaya çalışıyor. Birileri, Türkiyenin büyümesinden rahatsız oluyor”
– “Demokrasi ve cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimine giriyoruz. Bir karar vereceğiz. Kararımız şu olacak; ya karanlık, tehlikeli, kirli ittifakların esiri olacağız, ya da AK Parti ile, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu karanlık ve kirli ittifakları tarihe gömüp, geleceğe aydınlık bir şekilde bakacağız”

AK Parti Genel Başkan YardımcısıSüleyman Soylu, Niğde’deki güvenlik güçlerine saldırıya ilişkin, “Görevlerini yerine getirirken şehit olan güvenlik güçlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.

Soylu, Konya’nın Ereğli ilçesinde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart’ta ülkenin geleceğine, zenginleşmesine, demokrasinin yücelmesine, milli iradenin ülkenin her bir santimetrekaresine yerleşmesine ve Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olmasına ilişkin bir karar verileceğini söyledi.

Miting alanındakilere, “Siz bu CHP’nin hiçbir çakılı çivisinin olduğunu gördünüz mü?” sorusunu yönelten Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Onun yerine nesi var biliyor musunuz? İftiraları, hakaretleri, yalanları var. Buradan söylüyorum; Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük yalancı siyasetçisidir. Ben bazen aynanın karşısına geçip, kendi kendine yalan söylediğini, kendi kendini kandırdığını düşünüyorum. Ama millet onu 30 Mart akşamı tedavi etmesini bilecek. Ne yapmalıydık, sınırlarımıza gelen o insanlara? Kadınlar bağırıyor, ‘çocuklarımızı öldürüyorlar ey Türkiye’ diye. Kadınlar bağırıyor sınırlarımıza gelip, ‘Bize tecavüz ediyorlar’ diye. Tayyip Erdoğan ne yapsaydı? Sırtını mı dönseydi? Görmezden mi gelseydi bütün bunları?”

Partisinin Ereğli Belediye Başkan adayı Özkan Özgüven’e destek isteyen Soylu, “Siz, 30 Mart’tan sonra AK Parti iktidarını inşallah Ereğli’ye getirdikten sonra ‘acaba bunlar, Özkan başkana ve Ereğli’ye sahip çıkacaklar mı’ diye soruyorsunuz değil mi? Şimdi bütün Ereğli’ye anlatın. Özkan başkan talimat verecek, biz partinin genel başkan yardımcıları, bakanları, milletvekilleri bu talimatı yerine getireceğiz. Bugün buraya güzel bir müjdeyle geldik. Ereğli’de dün itibarıyla Adalet Meslek Yüksekokulu açılmıştır. Hayırlı uğurlu olsun hepinize. Burada kalmayacak. Buraya 5 bin üniversite öğrencisi gelecek. Ne lazımsa onu yapacağız. AK Parti olarak Ereğli’yi şenlendireceğiz. Büyük Usta talimat verecek, Ereğli’de herkesin yüzü gülecek” diye konuştu.

– Niğde’deki güvenlik güçlerine saldırı

Ardından Emirgazi ilçesinde geçen Soylu, burada vatandaşlara hitap etti. Niğde’nin Ulukışla ilçesinde, güvenlik güçlerine yapılan saldırının haberini aldığını ifade eden Soylu, “Görevlerini yerine getirirken şehit olan güvenlik güçlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.

Türkiye’de bir yılı aşkın süredir terör sebebiyle şehitlerinin olmamasının birilerini rahatsız ettiğini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Ülkemizde analar ağlamıyor ama birileri maalesef bundan rahatsız oluyor. Bu ülkede şehitlerin olması, terör sebebiyle ülkenin bölünmesi, parçalanması, zayıflaması ve enerjisini toprağa vermesi için, bu ülkenin yarınlarına umutla bakmaması için birileri plan hazırlıyor, tezgah hazırlıyor. Birileri, Türkiye’nin seçime rahat, huzurlu bir şekilde girmesini engellemek için ülkeyi karıştırmaya çalışıyor. Türkiye’nin büyümesinden rahatsız oluyor. Türkiye’nin yarınına güvenle bakmasından rahatsız oluyor. Bu ülkenin IMF’ye 23,5 milyar dolar borcunu ödemesinden rahatsız oluyor. Bugün bir cenaze üzerinden bu ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar. Bazen sokakları yakıp yıkmaya çalışıyorlar. Demokrasi ve cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimine giriyoruz. Bir karar vereceğiz. Kararımız şu olacak; ya karanlık, tehlikeli, kirli ittifakların esiri olacağız, ya da AK Parti ile, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu karanlık ve kirli ittifakları tarihe gömüp, geleceğe aydınlık bir şekilde bakacağız.”

Daha sonra Karapınar ilçesinde AK Parti seçim koordinasyon merkezi önünde partililerle bir araya gelen Soylu, Karapınar Belediye Başkan adayı Mehmet Yaka için destek istedi.