Türkiye’nin tek başına iktidara ihtiyacı var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’yi son 5-6 yılda çok ciddi krizlerin içerisine sokmak istediler, sarsmaya, savurmaya çalıştılar. Türkiye savrulmadı” dedi.

Soylu, Pazarkapı mahallesinde vatandaşlar bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 13 yılda çok büyük kazanımlar elde ettiğini bunu da milletin verdiği oy ve destek ile gerçekleştirdiğini ifade etti,

Türkiye’de son 13 yılda ekonomik açıkları kapattıklarını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Demokratik açıklar kapatıIdı. Altyapı yatırımları yapıldı. Türkiye’nin terörle, ekonomik krizlerle beli bükülmüştü. Gezi olaylarını yaşadık, ekonomi ne oldu. Tepe taklak olmadı. 17-25 Aralık darbelerini yaşadık, ekonomi alt üst olmadı. Türkiye daha önce günlük politikalarla, ekonomik krizlerle karşı karşıyaydı. Türkiye eline geçeni harcayan, faize veren bir ülkeydi. Şimdi öyle değil.

Türkiye’yi son 5-6 yılda çok ciddi krizlerin içerisine sokmak istediler, sarsmaya, savurmaya çalıştılar. Türkiye savrulmadı. Neden. Çünkü biz önce faizi düşürdük, altyapıyı tamamladık.
Ülkemizi artık ayakları üzerinde duran sağlam bir ülke duruma getirdik.”

Süleyman Soylu, paralel yapının Güneydoğu’da HDP’yi, Ege’de CHP’yi, Karadeniz’de ve İçanadolu’da MHP’yi destekleyecek şekilde çalışmalar yaptığını vurgulayarak, “Tek bir tezgah var. Gezi olaylarında 17-25 Aralık darbesinde, 6-7 Ekim olaylarında düşüremedikleri Türkiye’yi bugün eski Türkiye koalisyonu olarak düşürmek istiyorlar. Aktörler aynı. Bu sefer daha yumuşaklar. Onlar koalisyon öneriyor, biz ise tek başına iktidar öneriyoruz. Türkiye koalisyonların derdini yıllarca, faizlerle, kavgalarla, tehditlere boyun eğmesiyle çekti” şeklinde konuştu.

Soylu, faiz lobisinin temsilciliğini, sözcülüğünü yapanların olduğunu da kaydetti.
Türkiye’nin tek başına iktidara ihtiyacı olduğunu ifade eden Soylu, kendilerinin tek başına iktidar istediğini, muhalefetin ise koalisyon önerdiğini belirtti.

“Bana diyorlar ki Selahattin Demirtaş ile senin burayla ne ilgin var” diyen Soylu, şunları ifade etti:
“Derdim var. Ben partinin teşkilat başkanıyım. Benim orada teşkilatlarıma, baskı, şiddet var. Benim orada arkadaşlarıma tehditle seçim bürosu tutturmuyorlar. Belediye meclis üyemi, çocuğunu tehdit ediyorlar. Orada arkadaşlarım aslan gibi mücadele yapacak, ben onları görmemezlikten geleceğim. Türkiye’de birlik ve beraberliğin teminatı AK Parti’dir. Çekin bakalım AK Parti’yi Güneydoğu’dan. Hadi gitsin bakalım CHP ile MHP oralara. Orada politika yapsınlar. Biz sürekli gidiyoruz. Çanakkale’de, Niğde’de politika yapmak, İzmir’den üfürmek kolay. Hadi git bakalım Güneydoğu’da siyaset yapta göreyim seni. AK Parti milletin birliğini, beraberliğini ortaya koyabilmek için buralarda siyaset yapıyor. Bir nifakı ortadan kaldırabilmek için bir büyük mücadeleyi gerçekleştiriyor. Çekelim sistemden AK Parti’yi kim yapacak orada siyaseti.”

Soylu, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 3 bin 500 kişilik bir tim oluşturduğu yönünde yalan ortaya atıldığını da belirterek, şöyle konuştu:

“Yalanlarla kafası bulanmış. İl il geziyormuşum, her ilde timler oluşturmuşum, hile yapacakmışız seçimde. Aslında mağlubiyetine kılıf hazırlıyor. Barajı aşamayacak, aynen CHP’nin 2002’de, 2007’de yaptığı gibi, bunlar bilgisayarları kurcaladılar, diyecek. Aynen zavallı reklam gibi, elektrik trafosuna kedi girmiş. Peki senin adamların ne yapıyor, sandıklardaki adamlarının kafalarına da mı kedi girdi. Sandıklardaki adamların ne yapıyor. Ben 39 gündür Trabzon’dayım. Toplam 3 gün çıktım Trabzon’dan. Yalan üzerinden bir siyaset ortaya koyuyorlar. Onun için bu seçim bir kader ve karar seçimidir. Türkiye ya ilerlemesine devam edecek ya da eski Türkiye manzaralarına dönecek. Bunlara fırsat vermeyelim.”

Soylu, daha sonra Pazarkapı’da esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşlarla sohbet etti.