Türkiye’nin kapattığı sayfayı yeniden açtırmaya çalışıyorlar

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, Fatih Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldi.

Esnafın sorun ve isteklerini dinleyen Soylu, daha sonra Oflular Derneğini ziyaret ederek, dernek üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da Türkiye’nin kaderini ilgilendirecek bir seçim olduğunu dile getirerek, ”Bu seçim hem ülkemiz için önemli hem de bundan sonra ülkemizin atacağı adımlar için önemli. Ülkelerin tarihleri vardır. Biz yaklaşık 1699’dan itibaren gerileme dönemi içerisindeyiz. Dönem dönem bundan çıkmaya çalıştık ama aynı bugünkü işlerle karşı karşıya kaldık” diye konuştu.

Türkiye’nin 20. asırın başından itibaren ilk kez yükselme dönemine girdiğini vurgulayan Soylu, ”Türkiye 13 yıldır bir taraftan altyapı yatırım eksikliğini kapattı, bir taraftan da ekonomik açıklarını kapattı ve özgüven tazeledi. Türkiye artık yapamazsınız denilen şeyleri yapıyor” ifadelerini kullandı.

Soylu, Türkiye’nin dünyanın en pahalı gayrimenkulu olduğunu işaret ederek, ”Onun için Türkiye iyi yönetilmelidir. Türkiye doğru insanlar tarafından yönetilmelidir. Türkiye maceraya sürüklenmemelidir. Türkiye 13 yıldır belkide 300 yıllık açığını kapatacak tabloyla karşı karşıyadır. Bunun adımlarını atmıştır. Yeni Türkiye’de aslında tamamen bunun adıdır” dedi.

”HDP’yi destekleyenlerin ara rejim heveslileridir”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisiyle ilgili 20 bin liralık manevi tazminat açtığını da ifade eden Soylu, ”Derdi şu, orada baskı yapıyorlar. Şu anda gene bir çatışmada Şırnak’ta Hüda Parlı iki kişi HDP’liler tarafından öldürülmüş. Şimdi KCK’yı şehirde, PKK’yı köyde sanki siyaset yapıyormuş gibi seçim dönemininde bahanesine sığınarak insanları tehdit ediyorlar. Her ilimizde onlarca örnek verebilirim. İlçe teşkilatımızın mensupları, belediye meclis üyelerimizi hatta okuldaki çocuklarını tehdit ediyorlar” diye konuştu.

Soylu, AK Parti’nin teşkilat başkanı olduğunu da anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Ben teşkilat başkanıyım. Ne yapacağım gözümü bunlara kapatacak mıyım? Böyle bir şey mümkün mü? Niçin mahkemeye verecek. Ben ona ‘Aydın Doğan’ın evlatlığı demişim. Eğer bu tehditlerini devam ettirirsen senin orayı başına yıkarız’ demişim. Şimdi sen zaten orayı başımıza yıkmaya çalışıyorsun, insanlarımızı tehdir ederek. Şunu ifade etmek istiyorum ki getirmek istedikleri tezgah şudur, Aydın Doğan neden HDP’yi destekliyor veya CHP neden HDP’nin baraj aşmasını istiyor, Paralel yapı niye adamları vasıtasıyla gidiyor HDP’yi destekliyor. Olay nedir; bir Türkiye koalisyona gitsin, iki HDP barajı aşsın, üç Türkiye’de iktidar sıkıntısı olsun, dört çok açık orada kaos olsun PKK ve KCK Güneydoğu’yu idare etsin ve yönetsin. Sonrası da var sonra gelsin bu ülkede kaos var diye biz askeri göreve çağıralım. Türkiye’de yeniden ara rejim başlasın. Bütün planı bunun üzerine kurdular.”

”HDP’yi destekleyenlerin ara rejim heveslileridir” diyen Soylu, ”Bu çok açıktır. Türkiye’nin kapattığı bir sayfayı yeniden açtırmaya çalışıyorlar. Ben size bir şey söyleyeyim eğer 6-7 Ekim tarihlerinde tek başına ve güçlü bir iktidar olmasaydı o bölgede kurtarılmış bölgeler ilan edilirdi ve siyaseti nasıl panipüle ettikleri ortada. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Burda kimsenin bizden yana bir endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Soylu, Çözüm süreci hakkında da bilgi vererek, şunları kaydetti:

”’HDP yokken de biz çözüm sürecini yapıyorduk. Beş yıl boyunca. Sonra HDP meclise girince bizde buna yardımcı olalım diyince, yardımcı olmak istiyosanız olun ama çözüm süreci üzerinden demokrasiyi istismar ederek orada alan hakimiyeti sağlamalarına biz müsade etmeyiz. Bu mümkün değildir. Alan hakimiyeti sağlamalarına ve farklı bir paralel yapı kurmalarına müsade etmeyiz. Elbetteki böyle bir durumla Türkiye karşı karşıya onun için bu seçim bir kader seçimidir.”