Türkiye’nin her yerinde Ak Parti var

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Aydın Doğan’ın evlatlığı sana sesleniyorum
Benim boyumun ölçüsünü alacakmışsın
Sana 8 haziranda boy aynası göndereceğim
Ama adresin kandil olacağı için seni bulamazlar
Senin için kandilde falakalı günler başlayacak. Bir sorumda var sana 6-7 Ekim’in faili
Sen 9 Ekim’deki basın toplantısında bir kova ter döktün… Niye
Kim korkuttu seni kuzum” dedi.

Soylu, Tonya ilçesinde partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin aydınlık dolu günler istikametinde olduğunu söyledi.

Nasıl bir Türkiye ile yarına adım attığını bildiklerini dile getiren Soylu, şunları söyledi:
”Hangi oyunları, hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar Türkiye tarihinin en parlak dönemlerini yaşamaktadır. 2023’de, 2053’de, 2071’de dünyanın yıldız ülkesi olacağız. 21. Yüzyılın parlayan yıldızı Türkiye olacak. Medeniyetimizle beraber yarınlara güçlü adımlarla beraber yürüyeceğiz”

CHP’nin ülkede çakılı bir çivisinin olmadığını belirten Soylu, şöyle devam etti:

”Ben bir CHP mühendisiyim. Saatlerce CHP’nin Türkiye’de neler yaptığını anlatırım. Ülkeyi hangi noktaya getirdiklerini anlatırım. CHP’nin iki genel başkan yardımcılarına açıklama yaptıracaksın. Diyeceksen ki; ‘Ey millet biz HDP’nin barajı aşmasını istiyoruz. Biz onlarla iktidar olacağız, koalisyon yapacağız’ diyeceksin, ‘Eğer HDP barajı aşmazsa biz bundan üzülürüz’ diyeceksin. Hangi HDP, hangi SelehattinDemirtaş? 6-7 Ekim olaylarında bu ülkede insanların sakallarına, giysilerine bakarak Güneydoğu vilayetlerinde o mandalizmi gerçekleştiren, insanları linç etmeye çalışan, bizdensin sendensin diye ayıran bir HDP. Biz çözüm sürecinden yanayız. İki buçuk yıldır PKK terör örgütü sebebiyle bu ülkeye şehit cenazesi gelmiyor. Hem MHP üzülüyor, hem de CHP üzülüyor. İki buçuk yıldır analar ağlamıyor. Bu ülkede 600 milyar doların üzerinde teröre para harcattılar. Ben CHP’yi biliyorum. Birinci boğaz köprüsü yapılırken buradan zenginler geçecek dediler. Bugün bütün milletimiz geçiyor. İkinci boğaz köprüsü yapılırken rahmetli Özal’a biz bunu yaptırmayız, sattırmayız dediler. Özal yaptı da sattı da. Bugün ikinci de bizim, birinci de bizim. Türkiye böyle bir zihniyetle mücadele ediyor. Taş üstüne taş koymayan bir zihniyetle mücadele etmesine rağmen Türkiye 13 yıldır gerileme dönemini kapattı, yükselme dönemiyle karşı karşıya kaldı. Hiçbir endişeniz olmasın. İster çatlasınlar ister patlasınlar”

Türkiye’nin her yerinde siyaset yaptıklarını ifade eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aydın Doğan’ın evlatlığı sana sesleniyorum
Benim boyumun ölçüsünü alacakmışsın
Sana 8 haziranda boy aynası göndereceğim
Ama adresin kandil olacağı için seni bulamazlar
Senin için kandilde falakalı günler başlayacak. Bir sorumda var sana 6-7 Ekim’in faili
Sen 9 Ekim’deki basın toplantısında bir kova ter döktün… Niye
Kim korkuttu seni kuzum.
Biz özgürlüğü getirdik. Biz kardeşliği, birliği getirdik. Biz beraberliği getirdik. Alevi ben aleviyim diyor. Kürt, ben kürdüm diyor bugün. Dindar, ben sonuna kadar dindarım diyor. Başörtülü, başörtülüyüm diyor bugün. Hiç kimse korkmuyor, hiç kimse çekinmiyor. Hiç kimse kendini bir baskı altında görmüyor. Milliyetçilere sesleniyorum, Tatlı su milliyetçilerine, madem o kadar milliyetçisiniz, o kadar bu işi biliyorsunuz. Hadi gidin Diyarbakır’da siyaset yapın, yapın da göreyim sizi. Ben son üç ayda Hakkari’ye gittim. Hadi gidin de esnafı ziyaret edin de göreyim. Hani ne milliyetçiliği o, tatlı su milliyetçiliği. Türkiye’nin her yerinde siyaset yapıyoruz. İki yüzlü siyaset yapmıyoruz. Burada ne diyorsak Diyarbakır’da, Hakkari’de, Bingöl’de, Bitlis’de, Aydın’da, Konya’da, Niğde’de, Aksaray’da, Antalya’da da aynı şeyi söylüyoruz. Biz olduğumuz sürece bizim tek bir çakıl taşımıza kimse göz dikemez”