Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha görmüş olduk

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yeni Türkiye kapılarının açılacağı bu gün, eski Türkiye’nin alışıldık anlayışlarının sona ereceği 10 Ağustos, yaşadığımız tarihlerde ve bundan sonraki gelecekte çok önemli gün olarak anılacaktır” dedi.

Bigadiç’de esnaf ziyaretleri yaptıktan sonra belediye tarafından verilen iftara katılan Soylu, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, Türkiye’de yaşayanlar huzur içindeyken, dünyanın başka taraflarında, Filistin’de, İsrail devletinin saldırısı ve katliamı altında hayatını kaybeden çocuklar, kadınlar ve yaşlıların bulunduğunu belirterek “Bu mübarek gecede her birimiz, ellerimizi semaya kaldırıp, Allah’a, onların kurtuluşu için, katliamdan, kıyımdan kurtulmaları için dua edelim” diye konuştu.

Türkiye’nin ne kadar daha güçlü, ayakları üzerinde duran güçlü bir ülke olmasının amacının bir kez daha Suriye’de, Filistin’de, Irak’ta yaşanan bu karmaşadan, kaostan çok daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“10 Ağustos’ta yeni Türkiye’nin kapılarını açacak bir seçim var. Bu seçimde, 12 yıldır başbakanlık nasıl yapılır, milletin iradesiyle nasıl hareket edilir, ülkenin yarınlarına nasıl uzanılır anlayışıyla hareket eden Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı adayımız. Yeni Türkiye kapılarının açılacağı bu gün, eski Türkiye’nin alışıldık anlayışlarının sona ereceği 10 Ağustos, yaşadığımız tarihlerde ve bundan sonraki gelecekte çok önemli gün olarak anılacaktır. Eski Türkiye’yi biliyoruz, insanların neler çektiğini biliyoruz, hastanelerde sabahlara kadar hangi ızdırap içinde olduğunu biliyoruz. Telefon açıp da ‘ne olursunuz ambulans gönderin’ dediğinizde ‘ambulansın mazotu kalmadı’ diyen o soğuk sesin bize hangi Türkiye manzarası yaşattığını biliyoruz.”

Büyük hedeflere, refah toplumuna, öncü Türkiye’ye adım atabilmek için 12 yılda atılan adımları, 2023 ve 2071 hedeflerine götürebilmek için desteğe ihtiyaç duyduklarını belirten Soylu, iftara katılanlardan destek istedi.

Soylu, konuşmasının sonunda Türk milletinin ve tüm İslam toplumunun Kadir Gecesi’ni kutladı.