Türkiye’nin geleceği aydınlıktır.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin geleceği aydınlıktır, parlaktır, Türkiye tam demokrasiye doludizgin gitmektedir” dedi.

Nazilli ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra belediye meydanında halka hitap eden Soylu, Türkiye’yi karış karış gezip, AK Parti hükümetlerinin icraatlarını anlatmaya devam edeceklerini söyledi.

Soylu, eski Türkiye manzaralarının unutulmaması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

“İlaç kuyruklarında insanlarımızın kalp krizinden hayatlarını kaybettiklerini, IMF şefinin Türkiye’ye gelip, borcumuz nedeniyle bize tahakküm kurduğu o günleri hatırlıyoruz. Bugün 1,3 milyar dolara Arjantin battı. Şu anda Merkez Bankası’nın kasasında, 135 milyar doları var. Ambulansa, polise telefon açtığımızda, karşı taraftan üzgün sesle (Kusura bakmayın, tahsisatımız yok, mazotumuz yok, maalesef gelemeyeceğiz) cevabı geliyordu. Ama şimdi öyle değil. Gerekli olduğunda hem ambulansımız hem helikopter hem uçak ambulanslarımız hastalarımıza hizmet götürüyor.”

AK Parti’nin hizmetlerini beğenmeyenlerin, Türkiye’yi “sağcı, solcu, Alevi, Kürt” diye ayırıp, eski Türkiye’ye mahkum etmek istediğini  vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

“28 Şubat kararlarında çocuklarımıza Kuran-ı Kerim öğretmeyi yasakladılar. Dinimizi ve inancımızı öğrenmeyi yasakladılar. Bizi bizden ayırmaya çalıştılar. Başı açık, başı örtük diye kadınlarımız arasında kargaşa çıkarmaya çalıştılar. Şimdi ise kadınlarımız her yere gidiyorlar. Kamu dairelerine, TBMM’ye giriyorlar. Türkiyemizde şimdi herkes istediği gibi kardeşçe yaşıyor. Bizi Arjantin gibi iflas ettirmeye çalıştılar ama başaramadılar. Oysa şu anda da biz, yeni bir Türkiye’ye adım atıyoruz.”

Soylu, hükümet olarak büyük hedeflerinin ve hayallerinin olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin geleceği aydınlıktır, parlaktır, Türkiye tam demokrasiye doludizgin gitmektedir. İlk kez halkımızın sandıklara gidip oylarını kullanarak bir cumhurbaşkanı seçecekleri hayalimizi gerçekleştireceğiz. İlk kez ayağa kalktık, gelir düzeyini, sağlık ve yol standartlarımızı yükselttik. Biz, atalarımızın çok istedikleri o hayallerini gerçekleştiriyoruz. 350 yıldır gerileme döneminde olan Türkiye, ilk kez 12 yıldan bu yana yükselme dönemine girdi. Şimdi birinci yükselme döneminin ardından ikinci yükselme dönemini de gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye, yarınlarına hep beraber umutla bakacak.”

Süleyman Soylu, konuşmasının ardından gittiği Sultanhisar ilçesinde de cumhurbaşkanı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi.