Türkiye’nin Demokrasisine Suikast Yapmaya Çalıştılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi toplantısında güncel konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin 3 Kasım 2002’den itibaren demokratik ve ekonomik dönüşüm yaşadığını belirten Soylu, bu tarihin, halkın bir ve beraber olma iradesini ortaya koyması açısından da önemli olduğunu kaydetti.

Soylu, Türkiye’nin, iktidara ve millete tahammül edemeyenlerden dolayı dönem dönem sıkıntı çektiğini ama halkın kararlı iradesinin hiç sarsılmadığını ifade etti.

Milletin her seçimde, her imtihanda kendisini temsil edenleri tercih ettiğini anlatan Soylu, halkın her fırsatta  “Bu ülkenin sahibi biziz” diye haykırdığını söyledi.

Türkiye’nin  son 10 yılda büyük mücadeleler ortaya koyduğunu,  gelecek 10 yılda da dünyanın en büyük 10 devleti arasına girmeyi amaçladığını belirten Soylu, içte ve dışta bundan rahatsızlık duyanlar olduğunu dile getirdi.

Soylu, dünün iktidar sahipleri ve bugünün yeni iktidar heveslilerinin antidemokratik eylemler içinde yer aldıklarını, halkın iktidarına karşı bir tutum takındıklarını bildirdi.

İmtiyazlarını, ayrıcalıklarını, iktidarlarını kaybetmek istemeyenlerin Türkiye’de yepyeni oyunlar peşinde olduğunu kaydeden Soylu,  Gezi Parkı olaylarının bunun için bir örnek olduğunu söyledi.

Soylu, Türkiye’nin istikrarını bozmaya, elde ettiği  kazanımları yok etmeye çalışan, tuzak ve oyun kuran bu hadiselerin hedefinde hükümetin bulunduğunu ifade etti.

Türkiye’nin bu tür filmleri önceleri de gördüğüne dikkati çeken Soylu, yabancı medyanın sanki Türkiye’de savaş varmış gibi bir durumu dünyaya yaymaya çalıştığını belirtti.

Türkiye’yi içinden çıkamayacağı sorunlarla karşı karşıya bırakmak için oyun oynandığını anlatan Soylu, “Türkiye’nin demokrasisine, istikrarına, birliğine, beraberliğine suikast yapmaya çalıştılar” diye konuştu.

“Son olaylarda halka yönelik operasyon yürütüldü”

Soylu, son olaylarda halka yönelik büyük operasyonlar yürtüldüğünü, birlik ve beraberliği hedef alan eylemler içinde olunduğunu anlattı.

İstisnalar hariç, asırlardır bir gerileme dönemi yaşandığını, Cumhuriyet’le birlikte yeniden bir yükseliş dönemine girildiğini ancak buna müsaade edilmediğini belirten Soylu, halkın son 10 yıldaki seçimlerde oyunu bozduğunu söyledi.

Türkiye’nin büyük bir değişim yaşadığını ve bu sürecin devam edeceğini  vurgulayan Soylu, “İnsan kaynağını güçlendiren, insanına yatırım yapan bir Türkiye’nin uluslararası arenadaki etkisi de gün geçtikçe artıyor” dedi.

Soylu, önümüzdeki dönemlerde yapılacak seçimlerin her birinin ayrı bir  önem taşıdığını bildirdi, halkın yine en iyisini yapacağına olan inancını dile getirdi.

Türkiye’nin dünyaya vereceği mesajı olduğunu ifade eden Soylu, büyük bir medeniyetin mirasçıları olarak, yeni nesillere bu medeniyeti  daha da geliştirerek aktarmak gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin  2023 hedefleri ve vizyonunu hatırlatan Soylu, “Daha fazla demokratikleşme ve istikrar için bugüne kadar bir çalıştıysak bundan sonra üç, dört çalışmalıyız” dedi.

Çözüm süreciyle terör sorununun aşıldığına değinen Soylu, geçmişteki meseleleri ve İhtilafları  geleceğe taşımanın büyük milletlere ve devletlere yakışmadığını ifade etti.

Soylu, halkın huzuruna, ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenler olduğuna dikkati çekti,  Türkiye’nin enerjisini tüketmeye çalışanların da başarılı olamayacağını söyledi.

Siyasetin para,  pul, makam ve mevki için yapılmadığını,  esas meselenin halka hizmet olduğunu anlatan Soylu,  insana hizmet etmeyi büyük bir onur ve şeref olarak gördüklerini  bildirdi.

Soylu,  yaklaşan seçimlere iyi hazırlanılması gerektiğini belirterek, partililerden yeni süreçte herkese ulaşmalarını istedi.