Bu milletin dininde, milliyetinde gözleri var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Buradan açıkça söylüyorum; 17 Aralık operasyonunu başlatanlar, 28 Şubat sürecinin evlatlarıdır. Bu milletin dininde, milliyetinde, karakterinde ve anlayışında gözleri vardır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Buradan açıkça söylüyorum; 17 Aralık operasyonunu başlatanlar, 28 Şubat sürecinin evlatlarıdır. Bu milletin dininde, milliyetinde, karakterinde ve anlayışında gözleri vardır. Tamamlanamamış projeyi tamamlamaya çalışıyorlar” dedi.

Partisinin Bolu il ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım törenine katılmak için kente gelen Soylu, Belediye meydanında kurulan stantta 14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlenen Fatih Doğanoğlu ile Gülşen Akgül’ün nikah şahitliğini yaptı.  Soylu, daha sonra Bolu Belediyesinin programında, üniversitede okuyan Bolulu öğrencilere dizüstü bilgisayar dağıttı. Belediye başkan aday tanıtım töreninin yapılacağı 17 Temmuz Spor Salonu’na yürüyerek giden Soylu, halk pazarında esnafı da ziyaret etti.

Aday tanıtım töreninde konuşan Soylu, “Yepyeni bir Türkiye oluşturmak adına referanduma gitmedik mi?  diyerek, “Üç beş savcının tekeline bu ülke girsin diye mi referanduma gittik. Bu ülke askeri vesayetten kurtulsun, yargı vesayetine ve birilerinin vesayetine girsin diye mi referanduma gittik? Niçin Türkiye’de bunlar gerçekleştirildi. Türkiye’nin büyümesi, demokratik değişimi, Türkiye’nin yarınlara olan inancı, niçin bu kadrolar tarafından, hiçbir şekilde irade sapmaksızın ortaya konulmaya çalışıldı?” ifadelerini kullandı.

Bunların önemli bir sebebi olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Biz büyük medeniyet yolunda adımlar atıyoruz. 300 yıldır gerileyen bir Türkiye iken 21. asrın başından itibaren yepyeni ama güçlü, kuvvetli, tarihsel şuurunu hiç bir şekilde kaybetmemiş şekilde yarına adım atmaya çalışmakta. Gerileme dönemi bitmiştir. Artık yükselme dönemi başladı. Biz her zaman bu coğrafyada haksızlıklarla mücadele etmiş, bir şekilde vesayete boyun eğmemiş Köroğlu’nun coğrafyasındayız. Biz nerede olduğumuzu biliyoruz. Ne noktada olduğumuzu, hangi sorumluluklarla karşı karşıya kaldığımızı biliyoruz.”

Türkiye’de bugün yaşananların tesadüf olmadığını anlatan Soylu, “Tamamlanamamış bir projeyi tamamlamak istiyorlar. 28 Şubat projesini. Buradan açıkça söylüyorum; 17 Aralık operasyonunu başlatanlar, 28 Şubat sürecinin evlatlarıdır. Bu milletin dininde, milliyetinde, karakterinde ve anlayışında gözleri vardır. Tamamlanamamış projeyi tamamlamaya çalışıyorlar. Onların yaptıklarının hiç biri tesadüf değil” diye konuştu.

Soylu, 28 Şubat’ta bankaları hortumlayanların bugün Cumhuriyet Halk Partisiyle beraber bu millete yeni bir tezgahın peşinde olduklarını öne sürerek, “Bu milletin büyük zenginliğini, bu milletin büyük anlayışını hiç etmenin ve bu milleti çıktığı bu kutlu yolculuktan geri döndürmenin peşindeler. Mustafa Sarıgül’e kim destek oluyorsa bilin ki 28 Şubat’tan sonra bu ülkenin bankalarını onlar hortumladılar. Kim destek oluyorsa. Bir büyük oyunla bir hain planla Türkiye karşı karşıyadır” dedi.

Bu milletin kendi evladına, dürüst ve adaletli evladına sahip çıkan bir millet olduğunu ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Onlara yıllar sonra kendine hizmet eden Adnan Menderes’e sahip çıkan bir millettir. Hep iftiralar attılar biliyor musunuz? O masuma da iftira attılar. Aktörler aynı, senaryolar aynı. Bir şeyler gösterip arkasından bu milletin birikimlerini yine kendilerine akıtmaya çalışıyorlar. Aynı hikayeleri yaptılar ve bu ülkenin insanını mahzun bıraktılar. Bu ülkenin insanını sıkıntıyla karşı karşıya bıraktılar. Faizlerin yükselmesinin nedeni de odur. Başka hiçbir şey için değildir. İştahları kabardı yine. O faiz lobisiyle, dünyadaki partnerleriyle ortaklarıyla bir araya gelerek Türkiye’nin başına yeni bir kumpas yapmaya çalışıyorlar. Yeni bir tezgah yapmaya çalışıyorlar. Bir demokrasi suikasti gerçekleştiriyorlar.”

Soylu, seçimleri tekrar kazanarak 10 yıllık bir yolculuğa çıkacaklarını ifade ederek, “2023 , 2053 ve 2071 yılı hedeflerine ulaşacağız. Gelecek neslimize güçlü bir Türkiye bırakacağız. Gelecek neslimize boynu bükük bir Türkiye değil, güçsüz bir Türkiye değil, anti demokratik uygulamanın olduğu bir Türkiye değil, güçlü bir Türkiye bırakacağız. Hükümetlere bir şekilde darbe yapmaya çalışan bir Türkiye değil, artık herkesin rahat rahat siyaset yaptığı, rahat yaşadığı, hiç kimsenin hayat tarzına müdahale edilmediği, herkesin kucaklandığı ve herkesin büyük medeniyet yolunda adım attığı bir Türkiye bırakacağız” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti il ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi.