Seçimlerin hilesiz, süphesiz, entrikasız yapılması Türkiye’nin temel başarılarından birisidir

AK Parti MKYK Üyesi ve TrabzonMilletvekili Süleyman Soylu, ”Türkiye seçimlerini başarılı yapan bir ülkedir ve bundaki ölçeği dünyanın gelişmiş ülkelerinin üzerindedir” dedi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret eden Soylu, burada yaptığı konuşmada, demokrasinin, çoğulculuğu beraberinde getiren bir rejimin adı olduğunu söyledi.

Trabzon’un hem huzurun hem asayişin hem bereketin hem de kendi etrafındaki coğrafya ile işbirliğinin en üst düzeyde bir il olduğunu belirten Soylu, ”Yavuz’un, Kanuni’nin, Fatih’in emaneti olan Trabzon, doğal güzellikleriyle sadece bizim memleketimizin değil, dış dünyanın da cazibesini çekmektedir. Kamu kurumlarımızla, yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum örgütlerimizle uyumun ve ahengin en üst noktaya gelmesi için hep birlikte güzel çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

Soylu, 1 Kasım seçimlerine de değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

”İnanıyorum ki 1 Kasım seçimlerinde millet yine demokrasinin yanında olacaktır. 1 Kasım seçimlerinde milletimiz hem ilerlemenin hem özgürlüğün hem istikrarın hem de güvenin yanında olacaktır. Türkiye, seçimlerini başarılı yapan bir ülkedir ve bundaki ölçeği dünyanın gelişmiş ülkelerinin üzerindedir. Seçimler, Türkiye’nin başardığı ve halkımızın çok önem verdiği, ihtimam gösterdiği bir alandır. Burada hem güvenliğin sağlanması, hem kamu düzeninin varlığını hissettirmesi hem de seçimlerin hilesiz, şüphesiz, entrikasız yapılması Türkiye’nin temel başarılarından birisidir.”

Vali Öz ise 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde milletin iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Yeni bir seçim maratonuna girildiğini dile getiren Öz, ”Bu demokrasinin güzelliğidir. Bütün kurumlarımızla beraber seçimlerin huzur ve güven içerisinde yürütülmesi için ülkemizde olduğu gibi ilimizde de gayret gösteriyoruz” dedi.

Öz, bölgesel ve yerel anlamda gerekli toplantıları yaptıklarını anlatarak, ”Seçim kurullarımız bu işin genel işleyişini sağlıyorlar ancak biz de güvenlik boyutlarıyla vatandaşımızın demokratik haklarını kullanmaları, siyasi partilerimizin projelerini halka etkin bir şekilde sunabilmesi için gerekli ortamı hazırlıyoruz. İlimizde güzel bir seçim dönemi geçiriyoruz. 1 Kasım’da halkımızın iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması için gayret gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Soylu, Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Köksal’ı da ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Soylu, öte yandan Akçaabat ilçesi Darıca Mahallesi’nde bulunan Diyanet İşleri BaşkanlığıTrabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğünü de ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Soylu, kurumun bahçesinde personelle voleybol oynadı. İzleyenler tarafından uzun süre alkışlanan Soylu, maç sonrası personelle hatıra fotoğrafı çektirdi.