Türkiye zenginleşiyor, gelişiyor, yarınlarını planlıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü olduğunu belirterek, “Bu ülkede 27 Mayıs’ı gerçekleştiren CHP’dir” dedi.

Soylu, AK Parti Trabzon Gençlik Kollarınca kent merkezinde bir otelde düzenlenen “Durmak Yok Yola Devam Motivasyon Yemeği”nde yaptığı konuşmada, geçmişte Terakkiperver ve Serbest Fırka’nın da irticacı oldukları için kapatıldığını belirterek, “Bu ülkenin insanlarının, gençlerinin, milletinin bu ülkenin yönetimini elinde bulundurmaması için birçok tertip içerisine girilmiştir ve bu tertip halen sürmektedir” dedi.

Türkiye’nin çevresindeki krizlere rağmen AK Parti ve millet sayesinde geleceğe güvenle yürüdüğünü anlatan Soylu, darbelere rağmen bu milletin evlatlarının demokrasiye sadakatle sahip çıktığını ifade etti.

Türkiye’nin uzun zamandır ilk kez yükseldiğini, ayaklarının üzerine sağlam bastığını, yarınlarına güvenli baktığını belirten Soylu, önümüzdeki genel seçimlerde her bir oyun çok önemli olduğunu, bu sebeple gençlerin durmadan çalışması gerektiğini söyledi.

Soylu, bugünün 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü olduğunu dile getirerek, “Bu ülkede 27 Mayıs’ı gerçekleştiren CHP’dir. Hem Türk Silahlı Kuvvetlerini tahrik etmiştir hem Türkiye’de gazeteleri, medyayı beslemiş ve tahrik etmiştir hem Türkiye’de elit kesimi ciddi şekilde tahrik etmiş iktidarı seçimle alamayacağını görmüş ve darbeyle kendisine teslim edilmesini beklemiştir ama bu millet öyle bir millet değildir” dedi.

CHP ve MHP’yi eleştiren Soylu, AK Parti iktidarı döneminde ülkedeki gelişmelerden bahsederek, gençlerin gelişmiş ülkelerin gençleri ile rekabet edebilecek seviyeye geldiğini vurguladı.

Türkiye’de ve dünyada demokrasi istediklerini belirten Soylu, “Demokrasi demek bir ülkedeki toplumun, milletin yaygın değerlerini yönetmekten yana olması demektir. Biz onun için ısrarla demokrasi istiyoruz. Biz onun için Gürcistan’da, Ukrayna’da, Balkanlar’da, İran’da, Irak’ta demokrasi istiyoruz. Biz ne istediğimizi ne yaptığımızı biliyoruz. Türkiye emin adımlarla ilerliyor, Türkiye zenginleşiyor, gelişiyor, yarınlarını planlıyor” şeklinde konuştu.

Soylu, gençlerin geleceğine sahip çıkmasını ve AK Partili gençlerin 7 Haziran’daki genel seçimlere kadar iyi çalışması gerektiğini vurgulayarak, “Seçimlere 10 gün kaldı, bu 10 gün içinde zafer inananların olacak” dedi.

Yemeğe, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, AK Parti Trabzon milletvekili adayları Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora, AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz ile AK Partili gençler katıldı.