Türkiye yarınlarını inşa ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 7 Haziran’daki genel seçimlerin büyük bir eşik olduğunu ifade ederek, “Demokratik ülkelerde ülkelerin geleceği seçimlerle, 50 gramlık oy pusulası ile belirlenir” dedi.

Soylu, Kalkınma Mahallesi’ndeki AK Parti İl Gençlik Kolları Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sorumluluklarını bildiklerini ifade ederek, gençliğin bugünün ve geleceğin teminatı olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin yarınlarını inşa ettiğini anlatan Soylu, “Yeni Türkiye’nin oluşabilmesi, bütün dünyada herkesin kabul ettiği bir Türkiye’nin kabul edilebilmesi için güçlü adımlar atıyoruz. İyi ve doğru istikamette gidiyoruz. Medeniyetimizin bize önerdiği istikamette gidiyoruz. Tarihimize, bugünümüze ve geleceğimize ışık tutan bir istikamette gidiyoruz. Sorumluluklarımızın ne olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Soylu, 7 Haziran’daki genel seçimlerin önemine işaret ederek, “7 Haziran büyük bir eşiktir. Demokratik ülkelerde ülkelerin geleceği seçimlerle, 50 gramlık oy pusulası ile belirlenir. 50 gramlık oy pusulası işçinin, emeklinin, gençlerin, annelerin, memurun, şoförün, bu ülkede yaşayan her bireyin aslında geleceğini ortaya koymaktadır. Onun için çok çalışmalıyız” ifadesini kullandı.

Bugün TBMM’de başı açığın da başı örtülünün de 50 gramlık oy pusulası sayesinde milletin verdiği güçle orada olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“50 gramlık oy pusulası ile neler değişti. 50 gramlık oy pusulası ile bugün Merkez Bankası’ndaki döviz rezervimiz 27 milyar dolardan 130 milyar dolara çıktı. 50 gramlık oy pusulası ile 28 Şubat’ta 15 yaşına kadar gençlerimizin ve çocuklarımızın dinimizi öğrenmesini engellemek isteyenlere karşı ‘hayır biz size bunu yaptırmayız’ diyen bir anlayış ortaya çıktı ve bugün liselerde Kuran’ı Kerim de okutuluyor, peygamber efendimizin hayatı da öğretiliyor. 50 gramlık oy pusulasıyla hukukun üstünlüğü, adalet çıktı, Trabzon’a yatırım çıktı. Yapılamayan, hemde bütün Karadeniz’i birbirine bağlayan Karadeniz Sahil Yolu çıktı”

Bu nedenlerle önümüzdeki genel seçimlerde özellikle gençlerin çok çalışmasını isteyen Soylu, yeni seçim irtibat bürosunun hayırlı olmasını diledi.

Soylu, konuşmasının ardından beraberindeki AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve AK Parti Trabzon milletvekili adayları Ayşe Sula Köseoğlu, Nihat Tosun ve Salih Cora ile kurdele keserek seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.