Türkiye teröre karşı tam bir teyakkuz hali içinde

İçişleri Bakanı Soylu, “Türkiye teröre karşı tam bir teyakkuz ve kıyam hali içindedir. Kim bizim üzerimize hangi oyunu çevirirse çevirsin, kime destek ve silah verirlerse versinler, Allah’a şükür Türkiye’nin bileğini kimse bükemeyecek.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’de İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Büyükşehir Belediyesi ve Valilikçe 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı’nda düzenlenen 3 bin 500 kişinin bulunduğu iftar programına katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, herkesin ramazanını tebrik ederek kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde nice ramazanlara, mutlu ve huzurlu bir bayrama ulaşmayı temenni etti.

“Bu milletin bileğini kimse bükemeyecektir”

Teröre karşı topyekun mücadele içerisinde olduklarını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye teröre karşı tam bir teyakkuz ve kıyam hali içindedir. Kim bizim üzerimize hangi oyunu çevirirse çevirsin, kime destek ve silah verirlerse versinler, istedikleri satrancı oynasınlar, Allah’a şükür Türkiye’nin bileğini kimse bükemeyecek, bu milletin bileğini kimse bükemeyecektir. Zengin, özgür bir ülke olacağız. Dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi olacağız. Etrafımızda ki bütün coğrafyaya huzur getireceğiz, barış getireceğiz, kardeşlik getireceğiz.”

Soylu, Türkiye’nin başta kalkınma ve alt yapı olmak üzere bütün mesellerini kendi halledebilecek kapasiteye sahip olduğunu aktardı.

“Biz çocuklarımıza terörü ve şiddeti miras bırakmayacağız. Biz çocuklarımıza bu coğrafyanın kardeşliğini, kütüphaneleri, zenginliği, istihdamı, sabahtan akşama kadar bereketle bollukla bezenen esnaf dükkanlarımızı miras bırakacağız.” diyen Soylu, bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da şehirleri de hizmetlerle buluşturacaklarını bildirdi.

“Paralar teröre gitmiyor, paralar milletimize gidiyor”

Belediyelere yapılan görevlendirmelerle belediyelerin büyük hizmetlere imza attığına dikkati çeken Soylu, şöyle devam etti:

“Bir taraftan yol yapmak bir taraftan kanalizasyon, bir taraftan da oyun parkı yapmak için kullanan bir anlayışı vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Paralar teröre gitmiyor, paralar hendeğe çukura bu milletin kardeşliğine hedefe gitmiyor. Paralar hizmete gidiyor ve paralar milletimize gidiyor.”

“Batı’da ne varsa Doğu ve Güneydoğu’da da o olacaktır.” diyen Soylu, hep birlikte yükselmeyi sağlayacaklarını belirtti. Yapılan her hizmet ve atılan her adımın bölge insanının refahı ve ekonomisine olumlu bir yansıması olduğunu ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Biz sadece terörü bitireceğiz demiyoruz, terörizmi bitireceğiz ve gençlerimizi işle istihdamla ve kitapla buluşturacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin dağlara, terör örgütüne kaçırılma dönemi sona ermiştir. Biz artık bu dağlarda piknik yapmak istiyor, huzurumuzu kucaklamak istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağımıza inanıyoruz.”