Türkiye koalisyonlardan çok çekti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın seçimlerde hile yapılacağı yönündeki iddiasına ilişkin, “Neymiş 3 bin 500 kişiyle bir tim kurmuşum, seçimlerde hile yapacakmışım. Seçimlerde hile iddiasını ispat etmeyen namerttir. Kıymetli başbakanımız Ahmet Davutoğlu da aynısını söyledi. Bunu ispat edin istifa ederiz. Korkuyorlar, bu seçimin sonucundan korkuyorlar” dedi.

Soylu, Of ilçesinde yöresel ürünler satılan ve yöresel kahvaltı verilen bir işyerinin açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 13 yıllık iktidarı zamanında yapılan icraatları anlatarak, tekrar iktidara gelmeleri halinde güçlü Türkiye’ye zengin Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceklerini ifade etti.

İktidarları zamanında şimdiye kadar alt yapı yatırımlarını yaptıklarını, Avrupa, ABD ve gelişmiş ülkelerle Türkiye arasındaki açıkları kapattıklarını belirten Soylu, ülkenin yeniden eski Türkiye günlerine döndürülmesi için muhalefetin yeniden koalisyon istediğini anlattı.

Soylu, Türkiye’nin bugüne kadar ne çektiyse koalisyonlardan çektiğini, batının da Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi’nin idamı konusunda çıtları çıkmadığını ve ikiyüzlü bir demokrasi ortaya koyduklarını kaydetti.

Mursi hakkındaki idam kararı konusunda batının duyarsız kalmasına tepki gösteren Soylu, şöyle devam etti:

“Aynı Bosna’da, 8 bin 700 kişinin katledilmesine o kadar gün ses çıkarmamışlarsa bugünde bu vahşete ses çıkarmıyorlar. Nasıl Suriye’deki vahşete ses çıkarmıyorlarsa. İki yüzlü bir demokrasi, anlayış ortaya koyuyorlar. Nerede insan hakları. İnsan hakları burada var. İnsan hakları Recep Tayyip Erdoğan’da var, Somali’ye, Myanmar’a, Filistin’e gittiğimizde var. Dünyanın bir ucuna ayyıldızlı bayrağımızı getirdiğimizde var” diye konuştu.

Soylu, işadamı Aydın Doğan’ı eleştirerek, AK Parti’nin yaptığı icraatların önünün kesilmek istendiğini ve kendilerinden hesap sorulmak istendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Siz bizden hesap soramazsınız, o günler geçti artık geçti. Şimdi bu millet sandıkta bir hesap daha soracak, sizi sandığın dibine gömecek. İki gün önce gazetesinde ‘sayın cumhurbaşkanı” diye başlıyor. Sanki bizim cumhurbaşkanımız Almanya’nın, Avusturya’nın cumhurbaşkanı. Ağızlarına sığdıramıyor “sayın cumhurbaşkanımız” diye. Kabul etmiyorlar ve yine el altından aynen Sedat Simavi’nin bir dönem rahmetli Özal’ı tehdit ettiği gibi. Aynen rahmetli Erbakan’a yapılan itibarsızlaştırma gibi, Sayın Erdoğan’a da aynı tehditleri yapıyorlar. Ama bir şey var sayın cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın arkasında Türkiye dimdik duruyor. Onlara sadece Of yeter, onlara sadece sizin iradeniz, kararlılığınız azminiz yeter”

Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracaklarını ve dünyadaki haksızlıklara karşı çıkacaklarını belirten Soylu, özgürlüğün, demokrasinin daha fazla gelişebilmesi ve ülkenin daha çok zenginleşmesi için seçmenlerden destek istedi.

Soylu, kendisinin de Trabzon’a evlat olmaya, efendi değil hizmetkar olmaya geldiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Eğer beni TBMM’ye gönderirseniz hergün zihnimle, bedenimle orada ve burada sizinle beraber olacağım. Hizmete doymayacağız. Onlar konuşur AK Parti yapar. Hiç merak etmeyin. Adamlar kızmakta haklı değil mi. Marmaray’ı yapan, bu tünelleri yapan, dünyanın en büyük üçüncü barajını yapıyoruz Artvin’in Yusufeli ilçesinde. Adamlar kızmakta haklı değil mi. Dünyanın en büyük tünellerinden birisi yapıyoruz Ovit’te, 14 kilometre. Ondan hemen sonra dünyanın en büyük tünellerinden birini yapmak için yeniden bir yolculuğa çıkıyoruz, nerede Zigana’da. dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz nerede İstanbul’da. Onun için çelme takmaya çalışıyorlar. Onun için Türkiye’nin hızını kesmeye çalışıyorlar, Onun için Selahattin Demirtaş ile hepsi bir araya geldiler” şeklinde konuştu.

“Seçimlerde hile yapılacağı iddiasını ispat edin istifa ederiz”

Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Soylu’nun, AK Parti’nin ve kendisinin seçimlerde hile yapmak için bir ekip kurduğu yönündeki iddiasına değinerek, şöyle konuştu:

“Neymiş ben 3 bin 500 kişilik bir tim kurmuşum. Miting miting anlatıyor. Benim boyumun ölçüsünü alacakmış Demirtaş. Ben partimin teşkilat başkanıyım. Benim orada teşkilatıma sabahtan akşama kadar baskı yapılıyor, belediye beclis üyelerimin, il genel meclisi üyelerimin çocukları ailesi tehdit ediliyor. Esnaf dükkanı varsa tehdit mektupları bırakılıyor. Ne yapacağım ben onları burada yalnız mı bırakacağım. Elbetteki onlarla beraber olacağım. Benim boyumun ölçüsünü alacakmış. Ey Selahattin Demirtaş sen boyumun ölçüsünü alamazsın da bu millet 7 Haziran’da seni sandığın dibine gömdü mü boyunun ölçüsünü alacak. Hiç merak etme. Neymiş 3 bin 500 kişiyle bir tim kurmuşum, seçimlerde hile yapacakmışım. Seçimlerde hile iddiasını ispat etmeyen namerttir. Kıymetli başbakanımız Ahmet Davutoğlu da aynısını söyledi. Bunu ispat edin istifa ederiz. Korkuyorlar, bu seçimin sonucundan korkuyorlar. Onun için hiçbir endişeniz olmasın. Biz nerde durduğumuzu ve yarın nereye gittiğimizi biliyoruz. Bizi destekleyin”

Soylu, daha sonra kurdele keserek söz konusu işyerinin açılışını gerçekleştirdi. Açılış öncesi de vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu Soylu, vatandaşlar ile ilçe merkezinde yürüyüş yapıp vatandaşlar ile sohbet etti.