Türkiye, iyi bir istikamette gidiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu ülkede PKK’dan eser kalmayacak. Bu ülkeyi terörle beraber yarına taşımak isteyenlere öyle dersler veriyoruz ki, bir daha Türkiye ile ilgili böyle bir anlayışı akıllarından bile geçiremeyecekler.” dedi.

Tekirdağ Taşımacılık AŞ’nin Genel Kurulu’nda konuşan Soylu, terörü tamamen dize getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Terör konusunda hiç bir zaman geri adım atılmadığını ifade eden Soylu, Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesinden rahatsız olanların karşısında durmaya devam edeceklerini anlattı.

Türk milletinin her zorluğun üstesinden gelebileceğini belirten Soylu, “Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu ülkede PKK’dan eser kalmayacak. Bu ülkeyi terörle beraber yarına taşımak isteyenlere öyle dersler veriyoruz ki, bir daha Türkiye ile ilgili böyle bir anlayışı akıllarından bile geçiremeyecekler.” diye konuştu.
Soylu, Türkiye’nin sadece terörle değil, Paralel Devlet Yapılanması’yla da mücadele ettiğini dile getirerek, hükümetin sağlam adımlar attığını vurguladı.

Türk milletinin hükümete gereken desteği her zaman verdiğine dikkati çeken Soylu, şunları kaydetti:

“Milletimiz gerekli istikamet konusunda, demokratik olarak yüzde 49,5’luk oy oranıyla ‘Evet sizin 14 yıldır yaptıklarınız konusunda biz itibar ediyoruz ve güveniyoruz’ dememiş olsaydı, biz bugün bu sözleri sarf edemezdik. Bizi konuşturan da bu. Bizim bu şekilde ifade etmemizi sağlayan milletin ta kendisidir. Milli iradenin ta kendisidir.”
Gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Soylu, Türk milletinin büyük bir millet olduğunu kaydetti.

Büyük milletin sorumluluğunu üzerilerinde hissettiklerine işaret eden Soylu, kendilerine verilen emanetin ne anlama geldiğini iyi bildiklerini aktardı.

“Türkiye, iyi bir istikamette gidiyor”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yarınlara güçlü adımlar atmak için çalıştıklarını ifade ederek, Türkiye’nin artık yeni bir çizgisinin olduğuna dikkati çekti.
Birçok meseleyle bir anda uğraştıklarını anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Söz verdiğimiz tüm vaatleri gerçekleştiriyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait üç ayda gerçekleşmesi gereken 17 eylemden 16’sını tamamladık. Eğer söz verdiyseniz yerine getireceksiniz. Türkiye iyi bir istikamette gidiyor. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın. İstanbul’da üçüncü köprünün son tabliyesi atılırken, diğer tarafta acaba Körfez geçişi ne zaman bitecek diye düşünüyoruz. Büyük yatırımlar yaparak standartlarımızı yükseltiyoruz. Siyaset saftır, çünkü millet saftır, temizdir. Siyaset, millet ve devlet arasındaki en büyük işlevselliktir. Millet kendi verdiği emanet karşısında en ufak bir sapma görürse, cezasını sandıkta net bir şekilde ortaya koyar. Biz iddialarımızdan vazgeçmiş değiliz. Bunu hep beraber sağlayacağız. Dünyada uluslararası konjonktörde de birtakım sıkıntılar olduğunu görüyoruz. Güvenlik tehditleri başta olmak üzere tehditlerle de karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Ama bunların bizi yıldıracağını, geri adım attıracağını hiç kimse düşünmesin. ”

Taşeron işçilerin kamuda istihdamı

Soylu, yeni bir düzenlemeyle taşeron işçilerin “özel statülü sözleşmeli personel” olarak istihdam edileceklerini söyledi.
Asli ve yardımcı işlerde çalışan işçilerin kamuda istihdam edilmesini sağlayacaklarını hatırlatan Soylu, alt işverenlerde çalışan yaklaşık 720 bin civarındaki insanın kamuda istihdam edilmesi için çalışmalar yaptıklarını anımsattı.

Bakan Soylu, 720 bin işçiden 300 bine yakınının belediyelerde çalıştıklarını dile getirerek, özel statülü sözleşmeli personelin istihdam edileceğini kaydetti.
Bu konuyla ilgili kanunun TBMM’ne sevk edileceğini bildiren Soylu, Türkiye’nin daha güçlü bir konuma gelmesi için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Soylu, ardından Tekirdağ Taşımacılık AŞ üyeleriyle yemek yedi.