Türkiye hedeflerine ulaşabilecek bir ülkedir

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “AK Parti, Türkiye’nin bütün değerlerini ve ideallerini geleceğe taşımak, Türkiye kitabının ön sözünü iyi okumuş, iyi hazmetmiş ve onu yarına taşıyabilmek için gayretini ortaya koyan büyük bir taşıyıcıdır” dedi.

Soylu, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, çeşitli ülkeler ve Türkiye’nin ekonomik potansiyeline ilişkin bilgi paylaşarak, “Dünyanın en pahalı gayrimenkulünde oturuyoruz. Biz bu arsayı, gayrimenkulü daha değerli kılmak için bir mücadele ortaya koyarken, bu gayrimenkulu değersizleştirmek isteyen bir çabayla da doğal olarak karşı karşıyayız” diye konuştu.

“Geleceği olan, Türkiye gibi hem de Anadolu coğrafyası gibi büyük bir medeniyet için elbetteki şunu söylemek doğrudur; ‘Türkiye’nin önünün kesilmesi lazım” ifadelerini kullanan Soylu, şöyle devam etti:

“Bunun içinde itilafları üzerinden veya bizim zenginlik olarak bildiğimiz farklılıklarımızı itilaflara döndürmek üzerinden bunun sağlanması ve gerçekleşmesi gerek. Bugün tam da Türkiye bunun göbeğindedir ve bunun mücadelesini yapmaktadır. Allah’a şükürler olsun Türkiye daha ilerlemeden geriye adım atmış değildir. Demokrasiden, ekonomisinin büyümesinden, kalkınmasından ve bütün coğrafya ile ilgili düşündüklerinden daha henüz geri adım atmış değildir. Türkiye ciddi bir şekilde yolculuğuna ve yoluna devam etmektedir. Bugün tam bu tablo üzerindeyiz ve bu tablo üzerinden Gezi olaylarını, 17-25 Aralık olaylarını, 6-7 Ekim olaylarını tartışabiliriz. Bu tablo üzerinden, niçin hiç birbirine benzemeyen bir takım siyasi düşüncelerin, partilerin ve insanların bir araya nasıl geldiğini tartışabiliriz. Biz bunların tamamının üzerinden aslında dünyada neler olup bittiğini ve Türkiye’nin neresinde olduğunu tartışabilme kabiliyetine sahip olabiliriz.”

Soylu, çok partili siyasi hayatta hep iki kanat olduğunu anlatarak, “Bir, halkın yanında olanlar, iki, halkın yanında olmayanlar, başkasının borazanını öttürenler ve kendilerini ‘devletçi’ diye bir konuma koyanlar. Bunların içerisindeki bu mücadelenin yine tarafları vardır. Birisi bu topraklarda milliliği öne sürüyor, birisi de güya başka türlü pazarlamalar altında Türkiye’yi gayri milli bir yapılanmaya doğru götürmektedir. Bu kadar basittir” dedi.

Türkiye’de maalesef dublaj siyasetçileri, dublaj sermayedarları ve dublaj medyaları bulunduğunu belirten Soylu, şunları kaydetti:

“Bunlarla birlikte Türkiye’yi biraz önce söylediğim alana sokmak istemeyenlerin sözcülüğünü yapanlar, daha doğrusu sadece dudak oynatanlar bugün Türkiye’nin başını sıkıntıya sokmak için bir çabayı gerçekleştiriyorlar. Genel fotoğraf bu. Bu fotoğraftan sonra günlük olayları istediğimiz yere ve istediğimiz şekillere yerleştirebiliriz. Legoyu istediğimiz gibi tamamlayabiliriz, puzzlenin parçalarını istediğimiz gibi birbirine ekleyebiliriz. Tablo budur ve Türkiye kendi hedeflerine ulaşabilecek bir ülkedir hiç kimsenin endişe etmesini istiyor değiliz. Türkiye gerek 2023, gerek 2053, gerekse 2071 yani kendi adına ortaya koyduğu büyük hedefleri kucaklayabilecek ve bunları bir noktaya taşıyabilecek kabiliyete sahip ülkedir ve bunu sağlayacaktır.”

Soylu, Türkiye’nin, fırsatlarının farkında olduğuna dikkati çekerek, “Türkiye bu fırsatların farkında olabilecek büyük zihniyet devrimlerini ve dönüşümlerini gerçekleştirmiştir. Türkiye bugün ayakta duruyorsa bilinmesini isteriz ki 21. yüzyılın başından itibaren sağladığı zihniyet dönüşümüdür. Dünyayı iyi anlıyor, iyi okuyor, etrafımızdaki coğrafyayı iyi okuyor. Bizim milletimiz de işte büyük millet olmanın, bir büyük devletin bakiyesi olmanın en önemli avantajlarından bir tanesini yaşıyoruz, korkusunu da onlar yaşıyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin değerlerini bütün toplumla paylaştıklarına işaret eden Soylu, “AK Parti, Türkiye’nin bütün değerlerini ve ideallerini geleceğe taşımak, Türkiye kitabının ön sözünü iyi okumuş, iyi hazmetmiş ve onu yarına taşıyabilmek için gayretini ortaya koyan büyük bir taşıyıcıdır. Bir medeniyet, değer, istikrar ve barış taşıyıcısıdır” diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, MÜSİAD Trabzon Şubesi Başkanı Aydın Birincioğlu ve üyeler katıldı.