“Türkiye, güçlü bir ülke”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin ayakları üzerinde duran güçlü bir ülke olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin ayakları üzerinde duran güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Bir taraftan alıkonulan vatandaşlarını Türkiye ile yeniden kucaklaştırabilmenin ve kavuşturabilmenin, o vuslatı gerçekleştirebilmenin onurunu yaşıyor, diğer taraftan da etrafında neredeyse karmaşıklık ve kaos olan bir ülke, hem barış adası, hem huzur adası bir ülke” dedi.

Soylu, Gaziosmanpaşa Kent Konseyince Küçükköy Mesleki ve Tenik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Masa Tenisi Halk Turnuvası’nın açılışına katıldı.

Burada konuşan Soylu, ilçenin, çeşitli branşlarda yetiştirdiği sporcular nedeniyle “sporcu tarlası” olarak adlandırıldığını söyledi.

Gençleri sporla buluşturmanın ve onlara spor yaptırarak iyi bir ruh ve beden sağlığına kavuşturabilmenin hükümetin, yerel yönetimlerin ve spor kulüplerinin en temel görevlerinden biri olması gerektiğini vurgulayan Soylu, şöyle dedi:

“Hükümetimiz Türkiye’nin her tarafında gerek spor salonlarıyla gerek futbol stadyumlarıyla gerekse de buna benzer aktiviteleri gerçekleştirilebilecek alanlarla gençlerimizi buluşturmaktadır. Bundan yıllar önce Avrupa’ya çıktığımızda dünyanın gelişmiş ülkelerine gittiğimizde semt sahalarını ve spor sahalarını görünce imrenirdik. Şimdi, Türkiye’nin birçok vilayetini gezen bir arkadaşınız olarak neredeyse Türkiye’nin her noktasında, beldesinde çok güzel semt sahalarını, spor imkanlarını gördükçe ülkemizle ve milletimizle daha fazla gurur duyuyoruz. Ancak bu bize yeterli değildir. Çünkü Türkiye’nin kendi etrafındaki ülkelerle gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmesinin en temel amaçlarından ve en temel unsurlarından biri gençlerdir. Doğu coğrafyamızdan nitelik olarak, batı coğrafyamızdan da nicelik olarak genç yaş ortalaması olarak üstünüz. Bunu iyi yönetebilmeliyiz ve hep birlikte iyi yönetebilmeliyiz.”

“Türkiye, güçlü bir ülke”

Süleyman Soylu, Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Türkiye’de ve dünyada yapacak çok işimiz var. Dün hep beraber yaşadık. Güçlü bir ülke, ayakları üzerinde kuvvetli duran bir ülke. Bir taraftan alıkonulan vatandaşlarını Türkiye’yle yeniden kucaklaştırabilmenin ve kavuşturabilmenin, o vuslatı gerçekleştirebilmenin onurunu yaşıyor, diğer taraftan da etrafında neredeyse karmaşıklık ve kaos olan bir ülke, hem de barış adası, hem huzur adası bir ülke. Sınırımıza gelen 5 bin, daha sonra da 60 bin sayısına çıkan insanların can havliyle, oradan bir şekilde girmek isteyen insanlara kucağını açan, burayı onlara yurt yapan, burayı onlara huzur kapısı yapan ve burayı onlara güvenilecek ve sığınılacak liman ve ülke ve toprak yapan bu anlayışı hep beraber bir şekilde devam ettirebilmeliyiz.”

Soylu, sporun da eğitim kadar gelişmiş ülkelerle rekabet açısından önemli olduğunu dile getirerek, “Bu anlayışla bilmenizi isterim ki özellikle 2023’e ait hedeflerimizde bizim spor ve spor alanlarında ve gençlerle ilgili hedeflerimiz bizim en temel ve sapmaz hedeflerden biri olarak durmaktadır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Gaziosmanpaşalı milli sporcu Gençay Menge ile Çin asıllı milli sporcu Ahmet Li, masa tenisinde gösteri maçı yaptı. Daha sonra da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu ile Ahmet Li, Harun Karaca ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Gazi Osmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da Gençay Menge ile gösteri maçında karşı karşıya geldi.