Türkiye emin adımlarla geleceğe yürümektedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Artık milli trenimizi, milli aşımızı, milli uçağımızı, milli otomobilimizi, milli istihbarat uydumuzu dünyanın her tarafına haykıran bir Türkiye tablosu var. Dün 24 saatini hesap edemeyen bir Türkiye’den bugün 2023, 2051 ve 2071’i hesap edebilen bir Türkiye var” dedi.

Soylu, Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi Şana mevkisindeki AK Parti Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin daha önce IMF’ye borçlandığını için boynu bükük olduğuna, faizlerin yüksekliğine ve ülkede yaşanan 28 Şubat krizi gibi siyasi olaylara işaret ederek, eski Türkiye’de yaşanan depremde ülkenin depremin altında kaldığını söyledi.

Türkiye’nin geçmişte ekonomik krizler sebebiyle bir çok kazanımını kaybettiğini belirten Soylu, 13 yıl önce iktidara gelen AK Parti’nin yaptığı ilk işin ise ekonomideki açıkları kapatmak olduğunu ifade etti.

AK Parti’nin sağlık, eğitim, kara – hava ulaşımı ve askeri alanlarda yaptığı yatırımları sıralayan Soylu, “Biz, 13 yıl önce elma ile armut ile yaptığımız yerli mali haftalarını şimdi milli aşımız ile yapıyoruz” dedi.

Soylu, Türkiye’nin bütün dünyanın en önemli enerji geçiş güzergahlarından olduğunu ancak bu gayrimenkulun ucuzlatılmak istendiğini dile getirerek, “Artık milli trenimizi, milli aşımızı, milli uçağımızı, milli otomobilimizi, milli istihbarat uydumuzu dünyanın her tarafına haykıran bir Türkiye tablosu var. Dün 24 saatini hesap edemeyen bir Türkiye’den bugün 2023, 2051 ve 2071’i hesap edebilen bir Türkiye var” diye konuştu.

Bazı kesimlerin Türkiye’nin kalkınmasını hazmedemediğini ve bir koalisyon hükumetini arzu ettiklerini belirten Soylu, “Hedeflerimizi ortaya koyduk, bir endişeniz olmasın, Türkiye emin adımlarla geleceğe doğru yürümektedir ve bütün dünya hayranlıkla Türkiye’yi takip etmektedir. Ama birileri durmuyor. Eski Türkiye koalisyonunu öneriyorlar Türkiye’ye” dedi.

Soylu, Türkiye’nin Irak’a, Suriye’ye dönüştürülmek istendiğini ve çözüm sürecinin dahi istismar edilmek istendiğini anlatarak, milletin buna müsaade etmeyeceğini kaydetti.

Türkiye’nin kimseye vereceği tek bir çakıl taşının olmadığını ancak bazı kesimlerin Gezi olaylarında, 6-7 ekim olaylarında tamamlayamadıklarını 7 haziranda tamamlamaya çalıştığını ifade eden Soylu, milletin 7 haziranda söz konusu kesimleri sandığın dibine gömeceğini söyledi.

Soylu, AK Parti’nin bugüne kadar hiçbir zaman popülist bir politika ortaya koymadığını ancak milletin ihtiyaçlarını karşıladığını belirterek, insanların yaşam standardını yükseltecek partinin yine AK Parti olduğunu vurguladı.

Önümüzdeki 4 yılın emeklilerin refahının en iyi olacağı yıllar olacağına işaret eden Soylu, bir markalar şehir olan Trabzon’da da çok önemli projeler yapacaklarını ifade etti.

Başbakan Davutoğlu, Trabzon’daki dev projeleri açıklayacak

Trabzon’da yapacakları projelerle ilgili yaklaşık 1 aydır hazırlık yaptıklarını ifade eden Süleyman Soylu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu dev projeleri 22 Mayıs Cuma günü düzenlenecek AK Parti Trabzon mitinginde halka açıklayacağını söyledi.

Soylu, efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldikleri, önümüzdeki 4 yılın sonunda herkesin rızasını almak istediklerini ve kendilerine güvenilmesini isteyerek, önümüzdeki genel seçimlerde seçmenlerden AK Parti’ye destek olmasını talep etti.

Seçim irtibat bürosuna gelirken partililer tarafından meşaleler ile karşılanan Soylu konuşmasının ardından kurdele keserek seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa, Soylu’nun yanı sıra AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve partililer de katıldı. Soylu, açılış sonrası kentte çeşitli toplantı ve etkinliklere katıldı.