“Türkiye dünyanın güçlü devletleri arasına girecek”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin 2007’den bu yana yüzde 18 büyüdüğünü belirterek, “2018 yılına kadar bu rakam yüzde 49’a ulaşacak. Türkiye 2015 yılında yüksek gelirli ülkeler seviyesine ulaşacak” dedi.

 

Soylu, Uşak İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptağı konuşmada Türkiye’nin önünde büyük hedefleri olduğunu, AK Parti hükümetinin tarihe damga vurduğunu söyledi. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini, siyasilerin bu süreci iyi okumak ve doğru karalar almak zorunda  olduklarını dile getiren Süleyman Soylu, geçmişte yaşanan tahribatları ortadan kaldırmakla mükellef olduklarını söyledi.

 

AK Parti’nin icraatları hakkında bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin, dünyanın güçlü devletleri arasına gireceğini ifade etti.

 

AK Parti’nin çıtayı yükselttiğini, tüm dünyada ekonomik kriz varken Türkiye’nin ekonomisinin büyüdüğünü, IMF’ye olan borcun sıfırlandığını bildiren Soylu, şöyle konuştu:

 

“Avrupa ve dünya, ekonomik sıkıntı çekerek vergileri yükseltirken, öğrenci harçlarına zam yaparken, emeklilerin maaşlarını düşürürken, kamuda istihdamı azaltırken, biz öğrenci harçlarını kaldırıyoruz, kredileri  yükseltıyor, bu ülkenin engellisine, yaşlısına maaş ödüyoruz. Biz son 10 yılda 4,7 milyon insana iş sağlamışız. Türkiye 2007’den bu güne yüzde 18 büyüdü. 2018 yılına kadar bu rakam yüzde 49’a ulaşacak. Türkiye 2015 yılında yüksek gelirli ülkeler seviyesine ulaşacak.”

Soylu konuşmasının ardından partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı.

 

Etkinliğe AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş, Mehmet Altay, İl Başkanı Mehmet Gün ve partililer katıldı.