Türkiye, dünün Türkiye’si değildir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Biz artık kurulan oyunlara, tezgahlara gelebilecek bir Türkiye değiliz. Tam tersi tezgah bozan, oyun bozan, hile bozan ve bunu da kendi millet iradesiyle yapan bir ülkeyiz” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında bir otelde düzenlenen toplantıda Servisçiler Odası üyeleriyle bir araya gelen Soylu, 7 Haziran’daki seçimin Türkiye’de bir eşik noktası olduğunu ve kararı millettin vereceğini söyledi.

Soylu, 7 Haziran’daki seçimin diğer seçimlerden farklı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“7 Haziran seçimleri, diğer seçimler gibi bir muhasebenin, muhakemenin ve icazetin alınacağı seçimler değildir. 7 Haziran seçimleri bir hüküm seçimleridir. 7 Haziran seçimleri,13 yıldır AK Parti iktidarından memnun olup olmadığını, AK Parti’nin Türkiye’de ortaya koymuş olduğu bu yeni Türkiye hayalinin, iddiasının, idealinin milletimiz tarafından tasvip edilip edilmemesine yönelik seçimin adıdır. Bu ülkede birçok şeyi değiştirmiş olan AK Parti’nin, önümüzdeki süreçlere göre yeni değiştireceklerine yol verme seçimidir. 7 Haziran seçimleri bu ülkede karşı karşıya kaldığımız birçok sıkıntılarla, haksızlıklarla yeniden karşı karşıya kalmamak için ‘evet biz o günleri yeniden yaşamak istemiyoruz’ diyenlerin bir tasvip seçimidir.”

Seçimlerin Türkiye’de sadece milletvekillerinin seçileceği, parlamentonun oluşacağı ve hükümetin güven oyu alacağı bir seçim olmadığını da vurgulayan Soylu, “7 Haziran seçimleri Türkiye’nin geleceğinin, ekonomisinin, toplumsal bakışının, huzurunun, refahının, zengin ve özgür ülke olup olmamamızın teminatıdır” ifadesini kullandı.

“Türkiye, dünün Türkiye’si değildir”

Soylu, Türkiye’nin 13 yıldır büyük bir yükselişe geçtiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye hiç kimsenin beklemediği büyük bir atağı ortaya koymuştur. 13 yıldır çok mesafeler aldık. Türkiye geriye dönüp baktığımızda 13 yılda çok büyük yatırımlarla karşı karşıya kaldı. Büyük bir ekonomik sıçrama yaşadık. 3 bin 400 dolardan, yaklaşık 11 bin dolara gelen bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız. Bu ülke ekonomik sıçramaya girmeden önce memur ve emekli maaşlarını ödeyemeyen bir ülkeydi. Böyle bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız. Merkez Bankası’nın kasasında 27-27,5 milyar dolar varken, bugün 130 milyar dolar parası olan bir ülke konumuna gelmiştir.”

Türkiye’nin dünün Türkiye’si olmadığını dile getiren Soylu, “Biz ayakları üzerinde duramayan, hemen çelme takıldığı zaman düşebilecek bir Türkiye değiliz. Biz bugün güçlü, kuvvetli, kudretli bir Türkiye’yiz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti nüfus kağıdının güçlü, kuvvetli olduğu, dünyanın her tarafında itibar gördüğü bir vatandaşlık zeminine sahip bir ülkeyiz. Biz artık kurulan oyunlara, tezgahlara gelebilecek bir Türkiye değiliz. Tam tersi tezgah bozan, oyun bozan, hile bozan ve bunu da kendi millet iradesiyle yapan bir ülkeyiz” diye konuştu.

“Geleceğin Türkiye’si, dünyanın ilk 10 büyük devletlerinden birisi olacaktır”

Süleyman Soylu, geçmiş Türkiye’yi bildiklerini de ifade ederek, “Eski Türkiye’yi biliyoruz. Bu ülkenin 13 vilayetine girilemediği günleri biliyoruz. Otobüste Mehmetçiğimizin indirilip, PKK terör örgütünün onlara yapmış olduğu kimlik kontrolünden sonra şehit edildikleri zaman içiniz, yüreğiniz yanmadı mı? Bu ülkede Allah’a şükürler olsun, 785 bin kilometrekarede bugün ay yıldızlı bayrak onurlu, hür bir şekilde dalgalanıyor. Bizim bayrağımız, sadece orada değil, Afrika’da da, Bosna’da da, Balkanlar’da da, dünyanın her tarafında” dedi.

Çözüm sürecinin devam edeceğine dikkati çeken Soylu, “Bizim çözüm sürecimiz Selahattin Demirtaş’a dayalı bir çözüm süreci değildir. Onun İstanbul burjuvazisinin, İstanbul sermayesinin tekeline girmiş ve o tekelle beraber bugün Türkiye’de, Türkiye’nin ilerlemesini engeleyebilecek bir süreç değildir. Bu süreç eşit vatandaşlık ve demokrasi sürecidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Türkiye’de bugün bu seçime yönelik çok önemli tezgahlar kurulduğunu da belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkemizin yarınlara güçlü şekilde ulaşmasını istiyoruz. Çocuklarımızın yarın bu ülkede hiç kimseye muhtaçlık duymadan yaşamasını istiyoruz. Birinci yarıyı başarıyla tamamladık. Şimdi ikinci yarıya gireceğiz. Bu ülke tekrar koalisyonlara düşmesin diye başkanlık sistemi diyoruz. Türkiye tekrar gecelik faizlere düşmesin diye başkanlık sistemi diyoruz, ambulans uçağıyla hastasına giden, mezeredeki insanına bile sahip çıkan Türkiye olsun diye başkanlık sistemi diyoruz. İstikrarımızı, huzurumuzu bozdurmayalım. Geleceğin Türkiye’si, dünyanın ilk 10 büyük devletlerinden birisi olacaktır.”

Soylu, daha sonra Ortahisar Belediyesi Fotoğrafçılık Sergisi’ni gezerek fotoğrafçılık kursuna katılanlara sertifikalarını verdi.