Türkiye bir taraftan ilerleyecektir, diğer taraftan da demokrasisini yükseltecektir

AK Parti MKYK Üyesi Süleyman Soylu, reform yapma, çalışma, yeni, demokratik ve güçlü Türkiye’yi dünyaya anlatma zamanı olduğunu belirterek, “AK Parti’de bugün çok güçlü bir reform, çalışma ve demokrasiyi daha fazla yükseltme iştahı vardır. Bu iştahı AK Parti’ye sağlayan da milletin desteğidir” dedi.

AK Parti’den Trabzon milletvekilleri seçilen Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora, mazbatalarını Trabzon Adliyesi’nde Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mazlum Kurtoğlu ve diğer yetkililerden aldı.

Süleyman Soylu, gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM’nin 26’ncı döneminin hem ülke hem de demokrasi için hayırlı olmasını dileyerek, “Milletimizin ortaya koymuş olduğu sonuç, Türkiye’nin, bölgemizin ve geleceğimizin önemli ölçüde nasıl şekilleneceğini tayin etmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

“Şimdi reform, çalışma, Türkiye’ye ve dünyaya, yeni Türkiye’yi, demokratik ve güçlü Türkiye’yi anlatma zamanıdır” diyen Soylu, partilerinde çok güçlü bir reform yapma, çalışma ve demokrasiyi daha fazla yükseltme iştahı bulunduğunu söyledi. Soylu, “Bu iştahı AK Parti’ye sağlayan da milletin desteğidir” dedi.

Tüm parti kadrolarının, milletin desteğinin sorumluluğunu üzerinde taşıdığını vurgulayarak, Türkiye’yi zaman kaybetmeden 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırma yolunda adımlar atacaklarını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’de son 5 ayda bir çok tartışma yaşandığını belirterek, “Oy ve sandık o kadar caziptir ve sonuçları etkilidir ki sandığa oyların atılması ve belli olmasından sonra tüm tartışmalar gerek içeride, gerekse dış dünyada sona ermiştir. Şimdi maharet zamanıdır yani milletin vermiş olduğu emaneti, maharetli bir üslupla yönetme zamanıdır. Şimdi ortak akıl zamanıdır ve şimdi Türkiye’yi tüm medeniyet değerleriyle gelecekle ve istikrarla, ilerlemeyle buluşturma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin iki temel düsturunun ilerleme ve demokrasi olduğuna işaret eden Soylu, şunları kaydetti:

“Türkiye bir taraftan ilerleyecektir, diğer taraftan da demokrasisini yükseltecektir. Millet görevini yerine getirmiştir, görev şimdi AK Parti’dedir. İnanıyoruz ki biz de TBMM’de, buradaki arkadaşlarımızla birlikte hem şehrimize hem cennet vatanımıza hem de Türkiye’den beklentisi olan tüm dünyaya bu beklentilerini karşılayabilecek ölçüde hizmet etmeye çalışacağız. Bunu da bize verilen emanete layık ve hayırlı bir şekilde gerçekleştireceğiz.”