Türkiye 2023’leri, 2071’leri Planlama Noktasına Geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Basiretsiz, istikrarsız ve kaotik dönemlerden 2023’leri, 2071’leri planlama noktasına Türkiye AK Parti ile birlikte geldi” dedi.

Soylu, AK Parti Parlamenter Danışmanları Akademisi’nin toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti’nin ilk günkü heyecanla kapsamlı bir hizmet seferberliği ortaya koyduğunu belirterek, eğitimden diplomasiye, altyapı yatırımlarından enerjiye her alandaki icraatların bir büyük dönüşüm gerçekleştirdiğini, Türkiye’nin çehresini değiştirdiğini söyledi. Reformist siyaset anlayışı ile ekonominin büyüdüğünü, ülkenin demokratik ve küresel ölçekte etkili bir güç haline geldiğini ifade eden Soylu, ötekileştirme politikalarına son verildiğini dile getirdi.


Türkiye’nin AK Parti ile gerçek anlamda özgürleştiğini anlatan Soylu, Türkiye’nin yaşadığı travmalara dokunma cesareti gösterildiğini bildirdi.

Siyasetçinin yeniden itibar kazandığını, siyaset kurumunun da millet odaklı, insan merkezli olarak sivilleştiğini, demokratikleştiğini bildiren Soylu, şöyle devam etti:

“Basiretsiz, istikrarsız ve kaotik dönemlerden 2023’leri, 2071’leri planlama noktasına Türkiye AK Parti ile birlikte geldi. Görüldüğü gibi AK Parti, 10 yılda destansı bir başarı hikayesi ortaya koydu. Bu başarı hikayesi, pek çok anlamlı faktörün birleşimidir. Bu faktörler arasında nitelikli insan kaynağı hiç şüphesiz önemli bir yer tutmaktadır. AK Parti, yerelden genele ahlaklı, maneviyatı yüksek, nitelikli kadrolarıyla bilgiyi, araştırmayı, sürekli eğitimi ve kişisel gelişimi vazgeçilmez bir pusula haline getirdi.”

“Siyasetimizin temeline bilgiyi koyduk”

Sanayi toplumundan bilgi toplumuna evrilen bir geçiş sürecine tanıklık edildiğini söyleyen Soylu, başarının kaynağının bilgi olduğunu belirtti. Bilgiye sahip olanın rekabette bir adım öne geçtiğini ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Bilgi bu kadar değerli olmakla birlikte gelişen iletişim teknolojileri sayesinde sınırları aşan, çok hızlı yayılan, anonimleşen bir hal alıyor. Önemli olan bilgiye sahip olmaktan ziyade, onu işlemek, farklılaştırmak, bir anlamda yeniden üretmek. AK Parti olarak zamanın ruhunu ve tarihin temposunu doğru okuduk. Siyasetimizin temeline bilgiyi koyduk. Çünkü biz, ‘İlim Çin’de de olsa onu arayın’ diyen İslam medeniyetinden geliyoruz.”

Türkiye’nin AK Parti döneminde yaşadığı köklü değişim ve restorasyon sürecinin, tarihin temposunu doğru okuma, dünyanın dönüş hızına ayak uydurma ve 21. yüzyılı ıskalamama çabasından kaynaklandığını dile getiren Soylu, bilgi toplumu gereklerine uygun olarak yaşamların yenilenmesi ve eski alışkanlık kalıplarının dışına çıkmak gerektiğini bildirdi.