“Türkiye 10 Ağustos’tan itibaren yepyeni bir dönemle kucaklaşacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “10 Ağustos’tan itibaren Türkiye’nin umutları bir daha yeşerecek. Bugün dünyanın her tarafından bizden güç, destek, umut bekleyen mağdur ve mazlumlar, buranın gücünün, kuvvetinin timsalini bir kez daha görecekler” dedi.

Soylu, Altındağ Belediyesince Ulucanlar Cezaevi Müzesinde verilen iftara katıldı.

İftarın ardından, ramazanın güzel geçmesi temennisinde bulunan Soylu, 21. yüzyıla çok iyi başlayan Türkiye’nin, 300 yıllık gerileme döneminden büyük dirayetle Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenerek büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdiğini söyledi.

Soylu, AK Parti’nin cumhurbaşkanlığı adayının yarın açıklanacağına işaret ederek “İnşallah Türkiye 10 Ağustos’tan itibaren yepyeni bir dönemle kucaklaşacak. 10 Ağustos’tan itibaren Türkiye’nin umutları bir daha yeşerecek. Bugün dünyanın her tarafından bizden güç, destek, umut bekleyen mağdur ve mazlumlar, bir kez daha bu cennet vatana gözünü dikecekler ve buranın gücünün, kuvvetinin timsalini bir kez daha görecekler” diye konuştu.

10 Ağustos’un önemini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“Dün korkuttukları, ürküttükleri bu millet, devletin en tepesine kendi evladını ve yukarıdan aşağı bu millete tahakküm etmeye çalışanlara karşı ‘Hayır bundan sonra sizin çizdiğiniz senaryoda oynamayacağız, biz kendi irademizle bu ülkenin geleceğini tesis edeceğiz’ diyen bir iradeyi 10 Ağustos’ta ortaya koyacaklar. Yeni Türkiye’de herkesin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu bir Türkiye’nin en önemli imzalarından birisi daha 10 Ağustos’ta bu milletle beraber atılacaktır. 10 Ağustos’ta, ATAK helikopterinden kendi ürettiği uydusuna, Marmaray’dan hızlı trene kadar bu ülke insanının 2023’e, 2053’e, 2071’e ulaşmasına kadar ay yıldızlı pasaportumuzun dünyanın her yerinde, gümrük kapılarında dünyanın en itibarlı pasaportu olmasına kadar güzel bir kapı açacağız” dedi.