Türkçe Olimpiyatlarını maymuncuk olarak kullandılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Süleyman Soylu, yıllarca bağırlarına bastıkları Türkçe Olimpiyatlarının aslında devleti ele geçirmek için kullanılan bir maymuncuk olduğunu söyledi.

Partisi tarafından Manisa Öğretmenevinde düzenlenen STK’lar toplantısına katılan Soylu, 30 Mart seçimlerinin sadece bir yerel seçim olmadığını Cumhuriyet ve Demokrasi tarihimizin en önemli seçimi olduğuna dikkat çekti. 17 Aralık darbesinin Türkiye’nin geleceğini çalmak olduğunu anlatan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bir Türkiye destanıdır. 300 yıl gerileme yaşayan bu coğrafya 21. asırdan itibaren bu arayı kapatmaya başladı. Türkiye savruk bir şekilde 21. asrı yönetmiyor tam bir şuurla yönetiyor. Türkiye’yi ucuza kapatmak istiyorlar. Yükselen Türkiye’yi gelişmiş ülkelerle arası kapanan Türkiye’yi hazmedemiyorlar. Bugün 100 liranın 86 lirasını faize ayırmayan bir Türkiye istemiyorlar.”

Marmaray’ın bir prestij proje olduğunu kaydeden Soylu, şöyle konuştu: “Marmaray 200-250 sene önce bizim Volga’da sallayamadığımız bayrağın Süveyş kanalında bize ait olduğu dönemde sallayamadığımız bayrağın ikamesidir. 76 milyon 600 bin insanımız bugün tüm dünyaya bir bayrak sallamaktadır. Biz bugün bir fırsatı ıskalamıyoruz. Türkiye bugün 237 ülkeye ürettiklerini ihraç eden bir ülke haline geldi bu istikrarla, huzurla oldu. Bu altyapının, en üst yapıya getirilmesi sayesinde oldu. Bunu kimse bozamayacak, bozdurmayacağız.”
Başbakan Erdoğan’a karşı yapılanların bir tesadüf olmadığını anlatan Soylu, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün ülkemizin hükümetine, başbakanına yapılanlar tesadüf değildir. İlk kez de bugün yapılıyor değil. Aynısı Menderes’e, rahmetli Özal’a, bunlara direnen, bu ülkenin özgürlüklerini, demokrasisini, milli iradesini ortaya koymaya çalışan kim varsa hepsine yapıldı. Diz çökertilmeye çalışıldı. İftira, hakaret edildi. Her zaman hile ve desiselerle, çamur atarak yaptılar. Kasetlerle, montajlarla yapmaya çalışıyorlar. Önümüzde 30 Mart yerel seçimleri var. Vereceğimiz karar, ülkemiz, milletimiz, bu ülkenin istikbali olan gençlerimiz, çocuklarımız ve topraklarımız için önemli. Bu karar, Türkiye’nin ilk 10 büyük devlet arasında olması konusundaki en önemli karardır. Bu karar Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 vizyonuna ulaşmasında verebileceği en önemli karardır.”

Paralel devlet yapısına vurgu yapan Soylu, şunları söyledi: “Yıllarca Türkçe Olimpiyatlarını hepimiz alkışladık. Yabancı ülkelerdeki insanlar bir vesileyle bizim dilimizi konuşuyorlar diye mutlu olduk. Meğer Türkçe Olimpiyatları Devleti ele geçirmek için bir maymuncukmuş. Safmışız. Saflık şeytani bir duygu değildir insani bir duygudur. Geçmişte yaşanan ayrıştırmalar olmasın diye herkes birbirini kucaklasın, eski Türkiye olmasın diye uğraştık. Ama Tayyip Erdoğan bunlara sırtını döndü, sırtından zehirli hançerle hançerlediler.”
Türkiye’nin egemenliğine kast edildiğini anlatan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye her cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde ekonomik kaosa, siyasi, gelecek kaosuna, istikrar geleceğini alt üst etmeye çalıştılar. Cenaze üzerinden İstanbul’da 3-4 gündür İstanbul’u karıştırmaya çalışıyorlar. Manisa’ya şehitler geldi hangi anne baba cam kırdı hangi anne baba?”