Trabzon, Türkiye’de ve dünyada çok ciddi etki alanına sahip

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Türkiye sadece kendi iç işiyle meşgul olan bir ülke değil, gerek demokrasisini gerek gelişimini bütün dünyayla paylaşabilme ve en başta etrafındaki coğrafyayla paylaşabilme açısından görevlere sahip bir ülkedir” dedi.

Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Trabzon’un,Türkiye’de ve dünyada çok etkin bir anlama sahip olduğunu söyledi.

Trabzon’da son 13 yılda çok önemli yatırımlar yapıldığını vurgulayan Soylu, ”Trabzon’un geleceğine ait çok ciddi adımlar atıldı. Trabzon, kendi geleceğini planlayabilen, bu konuda inisiyatif kullanabilen bir şehirdir” diye konuştu.

Soylu, Trabzon’un gelişme trendini göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, ”Trabzon’da şu çok önemli ki bunu da takdirle karşılıyoruz; gerek sivil toplum yapısı, gerek otoritesi, gerek siyasi düşünceler, siyasi temsilciler ve sivil halk arasında çok önemli ve güzel diyalog söz konusudur. Bunun Trabzon’un hem bugünkü huzuruyla hem yarınki gelişimiyle doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Seçimlerle ilgili iyi bir kampanya ve çalışma döneminde olduklarına dikkati çeken Soylu, ”Seçimin güvenliği kadar bizim açımızdan seçime katılımın yoğun olması da önemlidir, çünkü demokrasinin eksiksiz gerçekleşmesi gerekir. İnşallah kamu otoritesi bu konudaki bütün tedbirleri en üst düzeyde alacaktır” dedi.

Soylu, Trabzon’da seçimlerin her zaman centilmence geçtiğine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

”İnşallah bu seçimlerde aynı mücadele içerisinde geçecektir ve 2015 ile 2019 arasında ülkemizi yönetecek kadrolar, bu seçimlerde milletimizin takdiriyle belirlenecektir. Bu hem Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 ortak hedefleriyle ilgilidir hem de Türkiye’nin kendine konumlandırdığı statüsüyle ilgilidir. Türkiye sadece kendi iç işiyle meşgul olan bir ülke değil, gerek demokrasisini gerek gelişimini bütün dünyayla paylaşabilme ve en başta etrafındaki coğrafyayla paylaşabilme açısından görevlere sahip bir ülkedir. O açıdan insanlığa, mağdurlara ve mazlumlara karşı ve bu medeniyeti yarına taşıma konusunda kendini görevli addeder. İnşallah bunu demokrasiyle taçlandırmak, seçimle bunu tahkim etmek ülkemiz için de milletimiz için de iyi bir sonuç üreteceği kanaatindeyim.”

Vali Öz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Haziran ayında seçim var. Barış içinde yarış anlayışıyla bir seçim süreci geçmesi için ilimizde bütün kurumlarımızla birlikte gayret gösteriyoruz. Hafta sonu İçişleri Bakanımızın başkanlığında bölge illerimizin de valilerinin katıldığı bir seçim güvenliği toplantısı yaptık. Halkın iradesinin sandığa en iyi şekilde yansımasını amaçlıyoruz” dedi.