TRABZON ŞEHİTLERİ SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDI

Trabzon Maçka’da teröristlerin saldırısında şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Başcavuş Ferhat Gedik (41), milyonların duasıyla son yolculuklarına uğurlandı.
Trabzon’un Maçka İlçesi Köprüyanı Mahallesi’ndeki VazelonManastırı yakınlarında bir gurup PKK’lı terörist, hırsızlık yaptıkları eve soruşturma için giden güvenlik güçlerine pusu kurdu. Çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Başcavuş Ferhat Gedik (41) şehit oldu. Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in cenazesi, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardındanmemleketi Hatay’a gönderildi.

Milyonlar Eren’e ağladı

Hırsızlık yapılan evi güvenlik güçlerine gösterdiği sıradahainlerin açtığı ateşle şehit olan Eren Bülbül için, Maçka Merkez Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene şehit Bülbül’ün kardeşleri, yakınları ve vatandaşlar katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da törene katılarak, şehidin ailesine ve yakınlarına taziyelerini iletti. Bakan Soylu, daha sonra şehidin ağabeylerinin yanında saf tuttu. Kılınan namazın ve dua edilmesinin ardından Bülbül’ün Türk bayrağına sarılı tabutu bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konuldu. Cenaze, defnedilmek üzere ilçeye bağlı KöprüyanıMahallesi’ndeki aile kabristanlığına götürüldü.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra aynı çatışma sırasında yaralanan polis memuru Namık Öztel’i hastanede ziyaret etti. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Öztel’iziyaret eden Soylu, sağlık durumuna ilişkin doktorlardan bilgi aldı.

Bakan Soylu, Öztel’in babası Cemal Öztel ve yakınlarıyla da görüşerek, geçmiş olsun dileğini iletti.