Trabzon Milletvekilliği benim için onurdur

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Trabzon milletvekilliği benim için bir onurdur ve büyük sorumluluk ister” dedi.

Soylu, Ortahisar Sandık Müşahitleri ile yemekli bir toplantıda bir araya geldi.

Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada Trabzon’da AK Parti iktidarının 13 yılda yaptığı hizmetlerin saymakla bitmez olduğunu belirterek, “Trabzon’a her alanda hizmet yapıldı. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, bilişimde her alanda yatırım getirildi. Sadece spor alanında Trabzon’a 1 katrilyon yatırım yapıldı. Burada büyük hizmetlerin altına imza atıldı. bu hizmetleri Trabzon’a aynı şekilde, aynı iskamette devam ettirmek için yeniden yatırımları Trazon’la buluşturma zamanıdır” dedi.

Eski Türkiye koalisyonu yeniden ayakta

Süleyman Soylu konuşmasına şöyle devam etti:
“Eski Türkiye koalisyonun yeniden atakta olduğunu hepiniz görüyorsunuz. Kimin elinin kimin cebinde olduğunu bizim gördüğümüzde bile hayretle karşıladığımız o paslaşmalara hepiniz şahit oluyorsunuz. Dün birbiriyle büyük mücadeleler içerisinde olan, aynı ideolojik ve siyasi tabanda olmayan ama AK Parti’nin Türkiye’nin idaresinden gitmesi için birlikteliklerini ilkesizliklerine dayandıranları sizler de hayretle takip ediyorsunuz. Paralel yapı ile CHP iş birliğini takip ediyorsunuz. Sizler CHP ile MHP iş birliğini takip ediyorsunuz. Sizler paralel yapı ile MHP ve paralel yapı ile Esad ilişkisini takip ediyorsunuz. Kılıçdaroğlu, sabahtan akşama kadar Türkiye’de Esad’ın neredeyse seçim kampanyasını yürütürken aslında bir taraftan CHP ile bir taraftan da MHP ile ilişkide olan paralel yapı da aynı şekilde Esad ile olan ilişkisini bu ülkede bir meşru zemine taşımaya çalışmaktadır.”

Millet efendidir, bizler hizmetkarız

Soylu, 7 Haziran seçimlerini bir milletvekilinin çıkacağı dönem olarak değerlendirilmemesi gerektiğine işaret ederek, “7 Haziran seçimi sadece partimizin iktidar olacağı seçimler değildir. 7 Haziran seçimleri bu medeniyetin bir kararıdır. Bu seçimler etrafımızdaki coğrafya da herkesin bize baktığında güçlü bir Türkiye devam edecek mi etmeyecek mi bunun kararıdır. 7 Haziran seçimi faiz lobisinin istediği gibi idare ettiği bir Türkiye olacak mı olmayacak mı onun kararıdır. 7 Haziran’da bir karar vereceksiniz. Millet efendidir, millete hizmet eden bizler hizmetkarız.”

AK Parti’nin güçlü bir istikamette gittiğini, yapılan saldırıların bunun en önemli delili olduğunu anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Allah izin verirse 7 Haziran akşamı tek başına bir iktidarı ve anayasayı değiştirebilecek bir çoğunluğu alırız da buraya yazıyorum Kılıçdaroğlu ile Bahçeli partilerinin genel merkezlerine girebilme cesareti ortaya koyamazlar. Onların siyasi hayatı 7 Haziran akşamı sona erecektir. Mezarlıktan geçerken ıslık çalıyor neymiş Recep Tayyip Erdoğan’ı yüce divana gönderecekmiş. Ey Bahçeli sana sesleniyorum, 7 Haziran’dan sonra 18 yıllık liderliğin sona erecek ve MHP’liler seni bir daha genel merkeze sokmayacaklar. Seçim meydanlarında o hakaretlerini ortaya koyan ve ondan keyif alan hastalıklı bir yapıyla bugün karşı karşıyayız. Dün bu ülkeye kurduğunuz kumpasları, 17-25 Aralık darbelerini gerçekleştirenlere yaptığınız yandaşlığı unutmadık. Onlarla ortaklığınızı unutmadık. Demokrasiyi size istismar ettirmeyeceğiz. Sizin hangi ortaklığın içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Hiçbir endişemiz yok bizim. 7 Haziran’da dokuz seçimdir bu ülkede istikrar ve huzuru isteyen bu aziz milletimiz yeniden AK Parti’yi şahlandıracaktır.”

Ziyaretleri sırasında esnaflar ve vatandaşlarla da sohbet eden Soylu, ayrıca farklı restoranlarda düzenlenen Elazığ, Beşikdüzü ve Yomraspor’un gecelerine katıldı.