Trabzon halkına çok teşekkür ediyorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Biz, Türkiye’nin tek başına iktidara ve istikrara yürümesini istedik. Bunu da önemli ölçüde ortaya koymuştuk. Önümüzde ortaya çıkan tablo istikrarı önceleyen, destekleyen bir tablo değil” dedi.

Soylu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerinde önemli bir karar verdiğini belirtti.

Herkesin bu kararı değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Soylu, “Milletimiz, yaklaşık 13 yıldır iktidar olan AK Parti’yi yine birinci parti yaptı, hem de azımsanmayacak bir oy oranıyla. Elbette ki bu önemlidir” ifadesini kullandı.

Soylu, özellikle Türkiye’de HDP’ye baraj aştırmak isteyen unsurların, ellerindeki bütün gayreti ortaya koyduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Anlaşılıyor ki ödünç oylar vermişler ve HDP’ye baraj aştırmışlar. Türkiye’nin siyasetinde yeni bir değerlendirme yapılabilecek bir durumdur bu. Bu ağırlığı HDP ne kadar taşıyabilir, bunu elbette ki önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz ama şiddeti, tehdidi kendi siyasetine araç olarak koyan HDP’nin ortaya koyduğu bu tablo, milletimiz tarafından bugünden sonra da değerlendirilecektir, siyasi hayat tarafından da değerlendirilecektir.”

Türkiye’nin tek başına iktidara ve istikrara yürümesini istediklerine dikkati çeken Soylu, “Bunu da önemli ölçüde ortaya koymuştuk. Önümüzde ortaya çıkan tablo aslında çok istikrarı önceleyen, onu destekleyen, kuvvetlendiren bir tablo değil” diye konuştu.

Soylu, Trabzon’da yaklaşık 2 aydır seçim çalışması yaptığını anımsatarak, şöyle konuştu:

“Trabzon halkına çok teşekkür ediyorum. Büyük bir samimiyet ve sahiplenme gösterdiler. 2011 seçimlerinde de 4 milletvekilimiz vardı, şimdi de 4 milletvekilimiz var. Bunu artırmak için gayret ve çaba sarf ettik ancak bu kadar olabildi. Hem teşkilatlarımız, hem partililerimiz yoğun ve iyi bir çalışma ortaya koydular. Milli iradenin sonucunu kabul edebilmeyi bilen bir anlayışın içerisindeyiz.”