Terörün değirmenine can suyu taşımanın hesabını millet soracak

İçişleri Bakanı Soylu, “Hem PKK bitecek hem de o Kandil orada duramayacak bunu herkes bilsin. Zaten korkudan ne yapacaklarını şaşırdılar.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Düzköy ilçe meydanında parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara hitabında, “16 Nisannedir biliyor musunuz?” sorusunu yönelterek, “Bizi terbiye etmeye çalışanlara karşı onların nasıl demokrasiyle terbiye edilebileceğinin en güzel tarihidir.” dedi.

Bakan Soylu, mevcut sistemin, boşlukların, arızaların sistemi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Trabzonspor maça çıktı, diyelim ki sol bekten gol yedi. İki, üç gol yedi. Sol tarafın görünüyor, açık, oraya adam koyman lazım… 4, 5, 6 gol yedin. Millet ne yapar? Millet sahaya iner mi? İner değil mi? 1960 darbesini yedik, 1961’de adamımız asıldı, 1971 muhtırasını yedik ikinci gol, 1980 darbesini yedik üçüncü gol, 28 Şubat’ı yedik dördüncü gol, 27 Nisan’ı yedik altıncı gol, Gezi olayını yedik yedinci gol, 6-7 Ekim olaylarını yedik sekiz, 17-25 Aralık’ı yedik dokuz, 15 Temmuz 10 gol yiyoruz, biz daha tarafımızı değiştirmiyoruz. Şimdi diyoruz ki 10 gol yedik. Millet dedi ki ‘artık bu takım işlemez, millet sahaya inecek.’ Şimdi o kadar basit. Millet alacak ehliyeti, bunlar değil. Bu milletin birliği, selameti, kardeşliği için kim kötü niyet besliyorsa bilsin ki hem millet karşısındadır hem Cenabı Allah karşısındadır.”

“Hem PKK bitecek hem de o Kandil orada duramayacak”

Türkiye’nin her noktasında terörle mücadelenin devam ettiğini belirten İçişleri Bakanı Soylu, “Aslanlarımız dün akşam 19 kişi etkisiz… Bu sabah 14 kişi, sabah ve öğleden sonra da gene 3 kişi daha etkisiz. Devam, merak etmeyin. Bunlar nerede olursa olsun, zannetmesinler sadece Gabar’da, Cudi’de… Her yerde bizim adamlarımız var. Hem PKK bitecek hem de o Kandil orada duramayacak bunu herkes bilsin. Zaten korkudan ne yapacaklarını şaşırdılar. Orada ne kadar dostları varsa, bütün mühimmatlarını yüklesinler, ne kadar destek olacaklarsa olsunlar, biz onların ne yaptıklarını biliyoruz, bilsinler ki hepsini tarihe gömeceğiz.” diye konuştu.

“Terörün değirmenine can suyu taşımanın hesabını millet soracak”

Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek, “CHP’lilere de millete de şikayetimdir Kılıçdaroğlu’nu; bizim evlatlarımız bugün terörle mücadele ediyorlar, onlar terörle mücadele ederken terörün değirmenine can suyu taşımanın hesabını millet bu dünyada da öteki dünyada da soracak.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun niçin FETÖ ile hareket ettiği sorusunu yönelten Soylu, “Niçin beraberler? Ya ortaklar ya diyet ödüyor ya da esir. Kılıçdaroğlu masken düştü, sürdüğün boyalar düştü. Nasıl SSK’yı batırdıysa CHP’li kardeşlerime söylüyorum; CHP’yi de batırıyor, dikkat edin, bir an önce terk edin bu adamı.” değerlendirmesinde bulundu.