Tekirdağ‘da esnafla bayramlaştı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Hükümet Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, bayramlaştı.

Müezzinoğlu, Tekirdağ’da partisinin düzenlediği program çerçevesinde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken, Harun Karaca, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur ve partililerle birlikte Hükümet Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, bayramlaştı.

Bayramlaşma esnasında parti teşkilatı tarafından hazırlanan çikolata ve Bakan Müezzinoğlu’nun “Bayram tebriği” esnafa ve vatandaşlara dağıtıldı.

Bakan Müezzinoğlu, eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte bazı esnafların hatırlarını sorarak bir süre sohbet etti. Daha sonra, Köprübaşı’ndaki alışveriş merkezi önüne kadar yürüyen Müezzinoğlu için, burada mehter takımı mini bir konser verdi.

Müezzinoğlu ayrıca, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte 2003 yılında Şırnak’ın Ballı mevkisinde askerlik görevini yaptığı sırada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Turgay Mert’in ailesini, evinde ziyaret etti. Şehidin annesi Remziye Mert, Bakan Müezzinoğlu’nu görünce duygulu anlar yaşandı. Adeta hıçkırıklara boğulan Remziye Mert, “Keşke bütün bunlar olmasaydı da oğlum hayatta kalsaydı” diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, milletçe bayram yapabilmenin şehit ve gaziler sayesinde olduğunu söyledi.

Herkese, eşiyle çocuklarıyla, sevdikleriyle, komşularıyla, milletçe hayırlı ve huzurlu bayram geçirmelerini dileyen Müezzinoğlu, “Fakat bütün aileler, bölgesindeki, mahallesindeki şehit ailelerini unutmamalı. Mutlaka acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklarsa paylaşıldıkça çoğalır” diye konuştu.

Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Ben özellikle şehit annelerine, şehit babalarına, ailelerine şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Bugün hakkaten geleceğe umutla, güvenle bakabiliyorsak şehit ve gazilerimiz sayesindedir. Rabbim onlardan razı olsun, onların mekanını Cennet eylesin, annelerine, ailelerine ve milletimize de sabırlar versin. İnşallah birlik ve beraberlik içinde, milletçe, 75 milyonun kardeşliğinde bu sıkıntıyı da, bu sorunu da aşmayı Rabbim nasip edecek. Yeter ki biz birbirimizi daha çok sevelim, sıkıntıları dertleri paylaşarak azaltabilelim, geleceğe de umutla ve güvenle bakalım. Tüm milletimize hayırlı bayramlar diliyorum.”

Öte yandan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu ve Ak Parti Milletvekilleri de Aydın Balım ve Ahmet Soylu isimli şehitlerin ailelerini evlerinde ziyaret ettiler.

Müezzinoğlu ve Soylu, temaslarının ardından Tekirdağ’dan ayrıldı.