Tarihi karar sizin elinizde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Ağrı’da açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “21. asırda tarihin fırsatı Türkiye’nin kucağındadır. Bu tarihi dönemlerde önemli bir karar vermek üzereyiz. Ya eski Türkiye’yi ya da yeni Türkiye’yi hep birlikte kucaklayacağız” dedi. Soylu, çeşitli açılış ve ziyaretler için geldiği Ağrı’da esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra AK Parti Ağrı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yapan Soylu, 14 Mayıs 1950 tarihinde ezanın Türkçe okunduğunu anımsattı.

Tek parti dönemi olduğunu ifade eden Soylu, “Bizim istediğimiz gibi yaşayacaksınız, bizim istediğimiz gibi inancınızı yaşayacaksınız diyorlardı. Bunu ne ortadan kaldırdı biliyor musunuz? Altmış gramlık oy pusulası ortadan kaldırdı. Altmış gramlık oy pusulasıyla 14 Mayıs’ta sandığa gidenler, milli iradesine sahip çıkanlar Ezan-ı Muhammedi’yi yeniden ‘Allahu Ekber’ ile buluşturdu. 28 Şubat’ta Kur’an kurslarına çocuklarınızı gönderemezsiniz dediler. 15 yaş sınırı koydular. Oysa bugün özgürlük diyenlere, tam bağımsızlık diyenlere bu topraklarda bağımsızlığa ve özgürlüğe, istiklalimize, tam bağımsızlığımıza en yakın olduğumuz noktadayız. 21. asırda tarihin fırsatı Türkiye’nin kucağındadır. Bu tarihi dönemlerde önemli bir karar vermek üzereyiz. Ya eski Türkiye’yi ya da yeni Türkiye’yi hep birlikte kucaklayacağız” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Soylu, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, Marmaray yapabilir mi? Şehir hastaneleri yapabilir mi? Bütün bunların yanı sıra 17 bin kilometre bölünmüş yolla ülkemin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına bir şekilde birleştiren anlayışı Kılıçdaroğlu yapabilir mi? Bakın bu adam hiçbir şey yapamaz ama huzursuzluklardan mutlu olur. SSK’yı batırdı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni de batırdı o. Yalanlarıyla dolanlarıyla dedi ki o ve yardımcısı, ‘Başbakan 30 Mart’a kadar yurt dışına kaçacak, çıkacak’ dedi. Başbakan, adam gibi meydanlarda, sen neredesin Kılıçdaroğlu, neredesin. Niçin bunu söyledim. Biz burada Kılıçdaroğlu’yla bir rekabet yapmıyoruz ama eğer bizim rekabet ettiğimiz, burada demokratik mücadele ettiğimiz, BDP’ye Ağrı’yı teslim ederseniz bundan en çok kim mutlu olacak biliyor musunuz? Kılıçdaroğlu. Onu mutlu etmeyin. Türkiye’de 1,5 yıldan beri çözüm süreci münasebetiyle bir tel mantar tabancası patlamıyor. Siz bırakın o boş laf söyleyenleri. Siz icraata bakın icraata.

“1 HAZİRAN’DA AĞRI’DA SANDIKLARI AK PARTİ’YLE PATLATMANIZI İSTİYORUZ”

Soylu, ülkede 1,5 yıldır anaların ağlamadığını, ülkenin ekonomik gelirlerinin yıllardan beri boşa harcandığını vurgulayarak, “Kardeşi kardeşe düşürdüler, boşa harcandı. Bu yiğit adama, Tayyip Erdoğan’a sahip çıksınlar bunu istiyoruz biz. Analar ağlamıyor, ocaklar acı çekmiyor. İnsanlar yarına umutsuzlukla bakmıyorlar. Gençlerimiz yarın ne olacak diye endişeyle sarsılmıyorlar. Bunun devam etmesini istiyorsak bu siyasi iradeye 1 Haziran’da Ağrı’da sandıkları AK Parti’yle patlatmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mehmet Emin Ekmen, Ağrı milletvekilleri Ekrem Çelebi, Kerim Yıldız ve Fatma Salman, İl Başkanı Abbas Aydın, AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Hasan Arslan, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.