Tahammül edemiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği iftarın ardından gelen eleştirilere çok sert cevap verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilim adamlarına verdiği iftarın ardından, Mimarlar Odası’nın iftar masasının maliyetine ilişkin ‘çirkin iftiralar’ attığını belirterek, “Milletimizin iradesi ile yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanımızın aldığı oyu ve milletimizin iradesini değersizleştirmek istiyorlar. Milletin iradesine ve oyuna dönem dönem suikast gerçekleştiriyorlar, bugün bu suikasti Mimarlar Odası marifetiyle iftar yemeği üzerinden yalanlarla iftiralarla ve dayanıksız yakıştırmalarla sağlıyorlar” diye konuştu.

Seçim sonucu ile aradığını tam bulamayanların Cumhurbaşkanlığı makamını etkisizleştirmeye çalıştığını ifade eden Soylu, yapılanların Erdoğan’a yönelik saldırı niteliğinde gerçekleştirildiğini söyledi.

Soylu’dan ”Dikkat Türkiye” sloganı

Cumhurbaşkanlığına seçildiği ilk günden itibaren Erdoğan’a tahammül edemeyenlerin, gayri milli bir taarruz gerçekleştirdiğini iddia eden Soylu, “Buradan söyleyeceğimiz tek bir ifade var, ‘dikkat Türkiye’. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aldığı yüzde 52 oyu itibarsızlaştırmak isteyenler asıl amacı Erdoğan’ı düşürebilmek ve Türkiye’yi düşürmektir” değerlendirmesine bulundu.

İşte Soylu’nun o açıklamaları:

Menderes benzetmesi

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan saldırılar planlı ve hedefe yönelik saldırılardır. Türkiye’de aynı alçak tezgah rahmetli Menderes’e de aynı pişkinlikle ve aynı yöntemlerle gerçekleştirilmiştir. O gün Menderes fobisi oluşturanların, ona diktatör, savurgan gibi yakışık almayan nitelemeler, benzetmeler yapanlar, bugün aynısını sayın Cumhurbaşkanımıza yöneltmektedirler. Milletimizin iradesi ile yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanımızın aldığı oyu ve milletimizin iradesini değersizleştirmek istiyorlar. Milletin iradesine ve oyuna dönem dönem suikast gerçekleştiriyorlar, bugün bu suikasti Mimarlar Odası marifetiyle iftar yemeği üzerinden yalanlarla, iftiralarla ve dayanıksız yakıştırmalarla sağlıyorlar. Açıklamalarındaki büyük yalanların, büyük iftiraların tek bir izahı vardır, Mimarlar Odası gayri milli unsurlar tarafından ele geçirilmiştir.”

”Sipariş kitaplar…”

Süleyman Soylu, Türkiye’ye karşı büyük bir tuzağın kurulmak istendiğini savunarak, “Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını bir çırpıda heder etmek istiyorlar. İçeriden ve dışarıdan öğütme makinesi çalıştırmaya başladılar, sipariş kitaplar, saray yalanları, saray iftiraları, güneydoğuda kalkışma provaları, sosyal medyada ‘terörist Türkiye’ suçlamaları ve Kobani yalanları. Bunlara benzer kuşatmalarla seçimle tam elde edemedikleri sonucu karartma ile elde etmeye çalışıyorlar” diye konuştu.